אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 23.04.2012

כאן גרה בכיף: משפחה גאה בגליל

לי ראובני: "כאשר נער בפריפריה מתחיל לעשות את צעדיו הראשונים בתהליך גיבוש הזהות המינית ואין לו מודל נורמטיבי, בריא של משפחה גאה, הוא נוסע בטרמפים למרכז ומחפש שם מבוגרים גאים, תמיכה וקבוצת שווים והרבה פעמים זה נגמר בסיכון גדול ולעיתים אף בפגיעה".
עוד בנושאים:

המכללה האקדמית תל-חי, מרכז החינוך חוש"ן וסניף גאווה בגליל של אגודת הלהט"ב (לסביות, טראנסים, הומוסקסאלים ובי-סקסואלים) מזמינים את הציבור לכנס תל חי מתקיים זו השנה השנייה.

השנה הכנס יעסוק במשפחה הגאה, כאשר ההתבוננות היא גם על ילדים גאים בתוך בית הטרוסקסואלי וגם על זוגות חד-מיניים הרוצים לבנות את ביתם בגליל.

הכנס, שייערך ב-10 במאי 2012, באודיטוריום זרנגין בקמפוס המזרחי במכללה האקדמית תל חי, הוא תוצר של שיתוף פעולה מלא בין מרכז חוש"ן, סניף "גאווה בגליל" של אגודת הלהט"ב, השירות הפסיכו-סוציאלי של אגודת הלהט"ב, החוג לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית תל-חי, דיקן הסטודנטים המכללה האקדמית תל-חי, ו-המועצה האזורית הגליל העליון.

הכנס נועד לאנשי מקצוע מתחום הטיפול, החינוך והייעוץ כאשר המטרה היא להעשיר את מנעד המענים, שאנחנו נותנים לבני הנוער ומשפחותיהם בפריפריה.

בתל אביב יש שפע של מענים המותאמים לצרכי הקהילה וכרגע הפריפריה לוקה בחסר, אבל לא רק ברמה של תקציבים ומשאבים אלא גם בידע ובהתמקצעות.

לדברי לי ראובני, מטפלת מינית מוסמכת, מנחת קבוצות נשים מדברות מיניות ואחת ממארגנות הכנס – חשוב להכשיר אנשי מקצוע מהתחומים הרלוונטים לתת מענה הולם ברמה של רגישות והבנה של תהליך התגבשות הזהות המינית בעיקר בגיל ההתבגרות. כלומר, כאשר נער בפריפריה מתחיל לעשות את צעדיו הראשונים בתהליך גיבוש הזהות המינית ואין לו מודל נורמטיבי, בריא של משפחה גאה, הוא נוסע בטרמפים למרכז ומחפש שם מבוגרים גאים, תמיכה וקבוצת שווים והרבה פעמים זה נגמר בסיכון גדול ולעיתים אף בפגיעה.

חשוב שהמענים יינתנו במסגרת הקהילה, בתוך בית-הספר, במתנ"ס השכונתי ועל-ידי עובדת הנערות במחלקה לשירותים חברתיים בעיר מגוריו. הפריפריה צריכה להתמודד גם עם אתגר המשפחות הגאות כלומר זוגות חד-מיניים המביאים לעולם ילדים המצטרפים למערכת החינוך ומתבגרים עם שונות שזקוקה לתשומת לב ורגישות.

לי ראובני: "היום אנחנו יודעים בוודאות ממחקרים, שאין ירידה בפוטנציאל או בהגשמה העצמית של ילדים במשפחות גאות. להפך, הם ילדים מאושרים, הסובלים מאפס אחוז פגיעה מינית במשפחה ובעיקר מרגישים קהילה מגוננת, אך נתונים אלו רלוונטים בעיקר למרכז ובפריפריה טרם התקבל מהנה הולם לצרכים אלו – החל מהכרה במשפחה ובשוויוניות שני בני הזוג בגידול הילדים (מעבר להיבטים המשפטיים) וכלה במתן טיפולי הפרייה במסגרת בתי החולים בגליל בתיק משותף לשני בני הזוג. בשנה שעברה עסקנו בהוויה של בני הנוער הגאים בפריפריה, בתהליכי גישור עם ההורים ובמענים החברתיים והטיפוליים להם הם זקוקים".

החידוש המשמעותי השנה במענים בגליל הוא בכך שנפתח שירות פסיכו-סוציאלי של האגודה, אשר יכשיר אנשי מקצוע מתחום הטיפול להנגשת שירותים וטיפול לבני-נוער העושים תהליכי בנייה של זהותם המינית בגליל. שירות כזה קיים שנים בתל אביב והשנה משרד הרווחה והאגודה מממנים תקן לעו"ס לטובת העניין – עדי בר-דוד היא הרכזת של השירות והיא תנחה פאנל בכנס העוסק בשירותים הקיימים כרגע בצפון.

חשוב לציין, כי חוש"ן הכשירו השנה מתנדבים, אשר מטרתם להכנס למסגרות בתי-ספר וחינוך בלתי פורמאלי אשר באמצעות מפגש, סיפור אישי ושינוי עמדות יוצרים שינוי בתפיסות ובדעות קדומות של בני-נוער מתוך מטרה לחנך לסובלנות ולקבלה באשר היא.

 

סדר יום:

 • 09:00 – 09:30 – התכנסות ורישום בלובי
 • 09:30 – 09:45 – פתיחה

 

ברכות:

 •  ד"ר זאביק גרינברג – דיקן הסטודנטים, המכללה האקדמית תל-חי
 •  ד"ר אלי לונטל – ראש החוג לעבודה סוציאלית, המכללה האקדמית תל-חי
 •  אירית צביאלי-אפרת – מנכ"לית חוש"ן
 •  מיקי כספי – רכז סניף "גאווה בגליל" של אגודת הלהט"ב

 

 • 09:45 – 10:45 – משפחה גאה בעידן הפוסט מודרני – ד"ר אלון אורן, מטפל זוגי ומשפחתי מוסמך

 

 • 10:45 – 11:45 – סוגיות טיפוליות במשפחה הלהט"בית – אפרת לביא, פסיכולוגית מתמחה, דוקטורנטית באוניברסיטת בר אילן, חברה ועורכת הניוזלטר של "צוות מטפלים גיי-פרנדלי"

 

 • 11:45 – 12:30 – הפסקת צהריים

 

 • 12:30 – 14:00 – סדנאות מקבילות (יש לבחור סדנא אחת מתוך הרשימה- המייל לרישום מופיע בהמשך)

 

 • דת ונטייה מינית – הילכו שניים יחד? – דרכו/ה הסבוכה של נער/ה בתהליכי גיבוש זהות מינית להט"בית הבא/ה מרקע משפחתי דתי – גידי גרונברג רכז הקבוצות הדתיות בארגון נוער גאה

 

 • המובן מאליו שאינו מובן מאליו, סוגיות משפטיות בהקמת משפחה גאה – עו"ד דניאלה יעקובי, משרד אסנת נווה ושות'

 

 • משפחות בעידן הפוסט מודרני – אתגרים וקשיים בהתמודדות מערכת החינוך עם הקשת המגוונת של משפחות בישראל – סדנא בשיתוף עמותת כוללנה

 

 • סיפור אישי – מתנדב חוש"ן שגדל בפריפריה ושל מתנדבת תהל"ה, אימא למתבגר להט"ב מהפריפריה היום

 

14:00 – 14:15 – הפסקה

14:15 – 15:30 – פאנל מסכם: "לנרמל את החיים- אקטיביזם מתמשך או זכות יסוד?" – בהנחיית עדי בר-דוד מרכזת השירות הפסיכו-סוציאלי של אגודת הלהט"ב, סניף צפון

 • פעילות להט"ב בפריפריה – עבודה מול בתי ספר ובני נוער – רותם אשד-לביא, מלווה אזורית של קבוצת איג"י קרית-שמונה וכרמיאל

 

 • פעילות סטודנטיאלית בקמפוס תל חי – עדי נף ורוני סקליאר

 

 • להקים משפחה גאה בישראל – על הזכויות והחובות שדורשת הקהילה ביחס למימוש חיי משפחה (אימוץ, נישואין אזרחיים, טיפולי הזרעה בתיק משותף וכו), עו"ד דניאלה יעקובי, משרד אסנת נווה ושות'

 

 • פעילות חוש"ן בבתי הספר, שינוי עמדות באמצעות סיפור אישי – אירית צביאלי-אפרת, מנכ"לית חוש"ן

 

 • טיפול רגיש זהות מינית ומגדרית בקהילה הגיאוגרפית – שלומי אינגר, מנהל השירות הפסיכו-סוציאלי של אגודת הלהט"ב

 

ההשתתפות בכנס היא ללא תשלום, אך מותנית בהרשמה מראש – לחצו כאן להרשמה

*יש לציין בבקשת ההרשמה את הסדנה המועדפת מבין הארבע.

**בכנס יהיה דוכן של "ספרות גאה, הבית שלכם לספרות להט"בית" כך שניתן יהיה לרכוש ספרים בנושא.

 

לשאלות ולפרטים נוספים, יש לפנות ל-לי ראובני בטלפון : 052-2528020

 

אהבתם? עשו Like שנדע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה