אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 23.03.2014

מקנחים ב"יום החוגי" של תל-חי

הסטודנטים מהחוג למדעי המזון הכינו קינוחים מגוונים ותרמו אותם למועדוניות בקריית שמונה ולבי"ס שחפים במבואות חרמון.
עוד בנושאים:

ביום רביעי ה 19.3 ערך החוג למדעי המזון במכללה "יום חוגי" במסגרתו נערכה פעילות יצירתית ומהנה לכל הסטודנטים בחוג, כשבסופה הוצג מבחר מרהיב של קינוחים, אשר נתרמו לקהילה. את "היום החוגי" יזם ד"ר אופיר בנימין, מרצה בחוג, שהטיל על הסטודנטים את המשימה  של הכנת הקינוחים. רכזת החוג רויטל יעקובי, ערכה רשימת מצרכים הדרושים לכל קבוצה ודאגה להזמינם ליום הפעילות. לשם ביצוע המשימה, כל המטבח הלימודי היה בתפוסה מלאה והסטודנטים חולקו לקבוצות עבודה. כל קבוצה בחרה קינוח אחר ועבדה עליו פרק זמן של כשעתיים-שלוש. במהלך ההכנה, קיבלו הסטודנטים הנחיות ותמיכה מחברי סגל החוג ובראשם מראש החוג ד"ר סגולה מוצפי. לצידה של סגולה, יש לציין לטובה, את עזרתן האדיבה של עינב קליגר, עדי דבוסקין ורויטל יעקבי.

בין הקינוחים המושקעים והטעימים שהוכנו, ניתן היה לראות ולטעום אוזני המן , בראוניס, עוגיות שוקלד ציפס , מאפינס , עוגת שוקולד ועוד. הקינוחים נעטפו וקושטו בניירות צלופן ונשלחו באדיבות המכללה למועדוניות בקרית שמונה ולביה"ס שחפים במבואות חרמון. ד"ר אופיר בנימין מסכם את היום המיוחד  " ההיענות הייתה יפה וביום זה לקחו חלק יותר מ- 40 סטודנטים. אין מה לומר, הסטודנטים שלנו הראו את יכולתם גם בתור מדעני מזון וגם בתור בשלני מזון – שילוב מנצח !!" 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה