אקטיביזם | מערכת חשיפה לצפון | 11.02.2013

קבוצת "ליאור": פעילות לילדי "רננים"

ההשתתפות בקבוצת "ליאור" מעניקה הזדמנות מיוחדת לבני הנוער מ"רננים" לחוות השתייכות לתנועת נוער, שבמסגרות הרגילות קשה להם יותר להשתלב, ולמדריכים מעניקה אפשרות להתנסות בהדרכה של פעילות ייחודית מלאה בסיפוק אמיתי.

קבוצת "ליאור" הוקמה לפני 5 שנים ע"י סטודנטיות פעילות ביחידה למעורבות חברתית, במכללה האקדמית תל-חי, אשר הכירו במסגרת לימודיהן בחוג לעבודה סוציאלית את ילדי "רננים" ולמדו, כי לקבוצת הילדים בעלי הפיגור קל-בינוני אין אפשרויות לבילוי והעשרה בשעות אחה"צ. הקבוצה ריכזה כ-15 ילדים מדי שנה, שפעלו במסגרת של "הצופים" וזכו להעשרה, פעילות פנאי עניפה, טיולים ואף התנדבו בקהילה.

השנה קבוצת "ליאור" התגבשה מחדש ע"י 5 סטודנטים, שחיזקו שיתוף פעולה בין תנועת הנוער "הצופים" ובית הספר לחינוך מיוחד "רננים" שבקרית שמונה.

במסגרת פעילות הקבוצה הסטודנטים מעבירים פעולה אחת בשבוע לקבוצת בני נוער מהשכבה הבוגרת של בית הספר. נושאי הפעילויות מגוונים, כאשר הרעיונות המרכזיים הם: יצירה של זהות קבוצתית וגיבוש, העצמה אישית של כל אחד ואחת מהחברים ובדרך זו גם הקנייה של ערכי חברות ועזרה הדדית בתוך הקבוצה. המדריכים שמים דגש גם על עזרה לזולת ונתינה כקבוצה למען אחרים.

הפעילות האחרונה שהתקיימה לקראת חג ט"ו בשבט בה נטעו עץ מיוחד של קבוצת "ליאור" וקישטו אותו בקישוטים, פרי יצירתם של בני-הנוער.

הסטודנטים-מדריכים מכינים אותם במסגרת הפעילויות לקראת התנדבות בקהילה כקבוצה מגובשת ויצירתית. מעבר לכל אלה ההשתתפות בקבוצת "ליאור" מעניקה הזדמנות מיוחדת לבני הנוער מ"רננים" לחוות השתייכות לתנועת נוער, שבמסגרות הרגילות קשה להם יותר להשתלב, ולמדריכים מעניקה אפשרות להתנסות בהדרכה של פעילות ייחודית מלאה בסיפוק אמיתי.

מדריכים את הקבוצה, במסגרת מלגת 'קרן דוד פרידמן':

  • ניצן כהן, שנה ב' חינוך
  • דלית טרנטו, שנה א' חינוך
  • סיוון משולם, שנה א' חינוך

 

במסגרת עבודה מעשית בחוג לחינוך:

  • אלון עפרוני, שנה ב'
  • נגה שגב, שנה ב'

 

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

1 תגובה בבלוג חשיפה לצפון

  1. dor cohen

    Some truly choice articles on this site, saved to bookmarks .

    http://www.check123.com/

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה