אקטיביזם | מערכת חשיפה לצפון | 10.02.2013

ג'ני רוחלין על פעילותה החברתית בביה"ס לחינוך מיוחד – "רננים"

קראו את סיפורה של ג'ני רוחלין, המתנדבת עם ילדי בי"ס "רננים", על רשמיה וחוויותיה.

שמי ג'ני רוחלין ואני סטודנטית לכלכלה וניהול שנה ג'.

התחלתי לפעול בבית הספר "רננים" השנה במסגרת מלגת 'קרן דוד פרידמן'.

אני מגיעה לבית הספר פעמיים בשבוע. בבוקר אנחנו מתחילים את היום במפגש, כאשר כל ילד ניגש בתורו ומזהה את שמו ושמות חברים לכיתה מתוך הכרטיסיות. לאחר מכן אנו עוברים על הימים – איזה יום היה אתמול, איזה יום היום ואיזה יום יבוא מחר – הילדים מנסים לקרוא את השמות אך לא תמיד מצליחים.

אחרי השיעור אני הולכת איתם להפעלה והרקדות באולם הספורט, ולוקחת עמי את א', שצריך ליווי צמוד ולא יכול ללכת בלי יד מחשש תמידי שייפול. אני מנסה לגרום לו לרקוד, כשהוא איתי הוא מקבל ביטחון ואפילו מבקש לעלות לרקוד על הבמה. אחרי ההפעלה אנחנו הולכים לשיעור מחשבים שם אנחנו לומדים לכתוב את השם במקלדת, לזהות את האותיות בה, ומי שמספיק מתקדם רושם גם את שמות חבריו לכיתה ב-WORD.

בשיעורים של חשבון ושפה מחלקים אותם לפי רמות תפקוד (כל קבוצה בת לא יותר מ-6 תלמידים) ובכל צוות יש מורה, סייעת וסטודנטית, כך שכל תלמיד או שניים מקבלים יחס אישי. בדרך כלל תמצאו אותי יושבת עם ר', שסובל מאוטיזם. יחד אנחנו עובדים על חשבון – חיבור וחיסור עד מאה. ר' צריך חיזוקים ועידוד.

אני מאוד אוהבת להגיע לבית הספר, הילדים מקסימים ותמיד רוצים לשתף פעולה גם כאשר קשה להם, אני לומדת הרבה מהילדים האלו מבית הספר ומחווית ההתנדבות כולה.

 

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה