אקטיביזם | מערכת חשיפה לצפון | 21.02.2012

הקורס 'בגרותו של אדם עם פיגור שכלי' – מפגיש את הסטודנטים עם צוות 'המכללה לכישורי חיים'

בעבר אנשים עם פיגור שכלי היו הוגבלו מאוד באפשרויות התעסוקה שלהם – רבים מהם ישבו בבית בחוסר מעש והשאר עבדו במפעלים מוגנים כדוגמת המע"ש (מרכז עבודה שיקומי).

במסגרת הקורס של ד"ר. גליה אנקורי "בגרותו של אדם עם פיגור שכלי" המתקיים בחוג לחינוך, לומדים הסטודנטים על האופן בו בוגרים בעלי צרכים מיוחדים מתמודדים, עם נושאים המאפיינים את האדם הבוגר מזוגיות ועבודה וכלה בלימודים ופנאי.

בעבר אנשים עם פיגור שכלי היו הוגבלו מאוד באפשרויות התעסוקה שלהם – רבים מהם ישבו בבית בחוסר מעש והשאר עבדו במפעלים מוגנים כדוגמת המע"ש (מרכז עבודה שיקומי).

כיום נוספה אפשרות  חדשה והיא לימודי המשך : יש בארץ מספר מכללות המאפשרות לאנשים עם צרכים מיוחדים להמשיך את לימודיהם לאחר גיל 21. אחת המכללות הבולטות בתחום היא"המכללה לכישורי חיים"בטבריה, אותה ייסדה ירדנה אמסלם, אם לבן עם פיגור שכלי.

 

הסטודנטים הלומדים בחוג נפגשו עם מנהל המכללה, יריב קרין, והצוות מ"המכללה לכישורי חיים" למפגש מעניין ומעורר מחשבה בכיתתנו. בין השאר דובר במפגש על אפשרויות לשיתופי פעולה בין "המכללה לכישורי חיים" לבין "המכללה האקדמית תל-חי" גם בעתיד.
לכתבה המלאה לחצו כאן 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה