אקטיביזם | מערכת חשיפה לצפון | 09.04.2014

סטודנטים מהמכללה האקדמית תל-חי פתחו סניף ער"ן בקריית שמונה

קבוצת סטודנטים מהחוגים עבודה סוציאלית ופסיכולוגיה במכללה האקדמית תל-חי, פתחו לאחרונה סניף של ער"ן – עזרה ראשונה נפשית, בקריית שמונה, במסגרת פרויקט קהילתי
עוד בנושאים:

הסטודנטים בן סיטון, עידן נשיא, אלעד מיכאלי וירדן ירדן כהן מסבירים כי ארגון ער"ן  הוא עמותה ישראלית התנדבותית, אשר מטרתה להעניק שירותי עזרה ראשונה נפשית לאנשים במצוקה. הארגון מציע סיוע רגשי באמצעות הטלפון או האינטרנט, 24 שעות ביממה באופן אנונימי, כל ימות השנה.

עארף עלי, מנהל ארגון ער"ן בצפון אומר כי "הסיוע מוענק באמצעות פניה טלפונית או אינטרנטית, ולכך יש יתרונות משמעותיים בהקשר של עזרה נפשית. סיוע באופן זה, מעלה את הזמינות ומאפשר קבלת עזרה מידית, בשעות ששירותים מקצועיים אינם זמינים. צורך מידי בעזרה יכול להתעורר אצל אנשים שנקלעו למשבר בלתי צפוי, אך גם אצל אנשים הנמצאים בתהליך טיפולי. מעבר לכך, בישראל בכלל ובאזור אצבע הגליל בפרט, לעיתים קרובות עולה צורך לסיוע נפשי עקב מצבי דחק וטראומה על רקע בטחוני. מוקדי ער"ן מאוישים על ידי מוקדנים מתנדבים דוברי עברית, ערבית, רוסית ואמהרית אשר עוברים הכשרה ייחודית להפעלת הקו החם ומתמחים בין השאר בעזרה לילדים ונוער".

לדברי ירדן כהן מהחוג לעבודה סוציאלית: "מטרות ההתערבות הקהילתית שלנו הסטודנטים- היא להרחיב את הפעילות של הארגון בצפון. אנו פועלים לגייס מתנדבים מהאזור  שעוברים את ההכשרה של ער"ן ומשתלבים בסניף שהקמנו בקריית שמונה. המצב הביטחוני, באזור בו אנו גרים, מעלה את הצורך לסיוע נפשי עקב מצבי דחק וטראומה ולכן המתנדבים בקורס עוברים הכשרה מיוחדת לתת סיוע פרטני במצבי חירום".

מספר הטלפון של ער"ן 1201. להקמת הסניף בקריית שמונה שותפים להקמת הסניף – העירייה, מסלול לחץ וטראומה בראשותו של ד"ר משה פרחי, הנהלת המכללה האקדמית תל-חי, וכן המועצה אזורית גליל עליון.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה