אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 23.11.2017

מאירועי השבוע האחרון במכללה האקדמית תל חי

22/11/2017 בלי שנשים לב עבר לו החודש הראשון ללימודים, וזה אומר גם ששליש סמסטר כבר מאחורינו. זאת התקופה שהסטודנטים מתחילים להרגיש את העומס, המטלות מתחילות להיערם וסוף הסמסטר כבר לא נראה
עוד בנושאים:

22/11/2017

בלי שנשים לב עבר לו החודש הראשון ללימודים, וזה אומר גם ששליש סמסטר כבר מאחורינו. זאת התקופה שהסטודנטים מתחילים להרגיש את העומס, המטלות מתחילות להיערם וסוף הסמסטר כבר לא נראה כל כך רחוק. בין שיעור לשיעור, קריאת מאמר אחד למשנהו, העשייה מחוץ למסגרת הלימודית ממשיכה, והסטודנטים נהנים ממגוון אירועי תרבות והעשרה.

ביום שני  נערך ערב במסגרת יום הזכרון הטראנסג'נדרי, בפאב הקשיו בקרית שמונה. במהלך הערב הוקרנו פרקים מתוך סדרת הדוקו "על הרצף", המספרת את סיפורם של טראנסג'נדרים וטראנסג'נדריות תוך התבוננות על פני החברה הישראלית. לאחר מכן  התקיים שיח ודיון עם יוצר הסדרה זוהר מלינק עזרא. פאב הקשיו היה מלא מפה לפה והשיח שהתפתח לאחר ההקרנה היה חשוב ומעניין.

המחזור השני של קבוצת הכתיבה "עט ואתנחתא", בהנחיית תמר ביטון ונגה קפלושניק, התכנס ביום שלישי למפגש השני שלהם. שישה עשר סטודנטים וסטודנטיות יצאו למסע אישי של גילוי עצמי, חקירה והתנסות דרך כלי הכתיבה. במהלך סמסטר א' יחשפו המשתתפים לטקסטים שונים, תוך התבוננות ושיתוף בטקסטים העולים מהקבוצה ב"כאן ועכשיו".

ביום רביעי התקיים באולם זרנגין יום עיון לכבוד הסופר אורי אורלב תחת הכותרת "התמודדות עם הבלתי אפשרי באמצעות יצירה ודמיון". סיפורי השואה של אורלב המיועדים לילדים ולנוער, שנכתבו מזוית ראיה של הילד שהוא עצמו היה, בזמן המלחמה, הם פריצת דרך בעולם המערבי בו עולם הדמיון והמשחק מיועדים אך ורק לילדים. כמבוגרים אנו נדרשים להתרכז במציאות ולא להסחף לפנטזיות וחלומות. אורלב אינו היחיד שמאמין בגישה זו של התמודדות, כמוהו גם פרופ' מולי להב, פסיכולוג , דרמה תרפיסט ובעל שם עולמי בטיפול בטראומה, תאר בהרצאה מרתקת כיצד הדמיון הוא כלי מרפא במצבי אין מוצא.

לאורך השבוע ארגנו נציגי החוגים השונים של אגודת הסטודנטים "בקרי אמון", דהיינו ארוחות בוקר מפנקות בסגנון ים תיכוני להשקיט את הרעב (התמידי) בבטן ולהעלות חיוך על פני כולם. הארוחות התקיימו במהלך ההפסקות כך שאף סטודנט לא נשאר רעב.

מוזמנים להתעדכן על אירועים נוספים מטעם האגודה והמכללה!

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה