אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 10.01.2017

הכר את הסטודנט – זהר קלדרון מהחוג למזרח אסיה

קוראים לי זהר קלדרון לומדת בחוג למזרח אסיה. במקור אני מכפר סבא כרגע מתגוררת בקיבוץ דן. אמא שלי היא מקיבוץ שמיר ודוד שלי היה סטודנט בתל חי ככה שאני מכירה את המכללה ואת אזור הגליל העליון
עוד בנושאים:

קוראים לי זהר קלדרון לומדת בחוג למזרח אסיה.

במקור אני מכפר סבא כרגע מתגוררת בקיבוץ דן.

אמא שלי היא מקיבוץ שמיר ודוד שלי היה סטודנט בתל חי ככה שאני מכירה את המכללה ואת אזור הגליל העליון כל החיים. לפני שעברתי לצפון והתחלתי את הלימודים הייתי בהודו חצי שנה.

את החוג למזרח אסיה הכרתי קצת לאחר פתיחת שנת הלימודים של השנה הראשונה שלי. התחלתי את התואר כשאני משובצת לחוג הלימודים הרב תחומיים בחטיבת מדעי ההתנהגות, אחד הסטונדטים משנה ב' הציע לי לשלב עוד חוג איתו. כיוון שהיה לי כל כך טוב בהודו ומאוד התחברתי לתרבות המזרח החלטתי שזאת הדרך שלי ל-3 השנים הקרובות ואני אלך ללמוד מזרח אסיה ואת השפה הסינית, בהתחלה חששתי מלימודי השפה אבל אין דבר העומד בפני הרצון!

אני מאוד מרוצה מהלימודים. מרגישה שיש יחס אישי עם המרצים. אני מרגישה שבעקבות הלימודים נחשפתי לתכנים חדשים ובכלל עולם חדש הכולל בתוכו תרבויות שפה, גישות תאוריות שיועילו לי בהמשך החיים.

אני חושבת שמה שמיוחד בתל חי בעיקר זה האזור הקסום שנקרא הגליל העליון. לא רק הטבע עוצר הנשימה, הקצב בו אחר משאר המדינה. האוכלוסיה פה מגוונת שמכניסה עוד צבע לנוף, האזור והמכללה מושכים אליה סוג מסויים של אנשים שיוצר הרגשה קהילתית של שותפות וחמימות ביתית.

העובדה שרוב הסטודנטים לא מפה במקור יוצר אוירה של ביחד וזה מחמם את הלב. אני תמיד מקבילה את זה כמו לשירות צבאי בבסיס סגור ובסיס פתוח ותל חי זה כמו בסיס סגור שאתה לגמרי מתמסר לחוויה של הסטונדטים בצפון.

מסרים לעולם – אל תשכחו לנשום, תחיו את ההווה ולא את העבר והעתיד, חייה ותן לחיות, כבד כל אדם באשר הוא אדם, ורק אהבה תביא אהבה!

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה