אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 11.07.2017

תערוכת סוף השנה של המכון לאמנויות תל-חי: 'חומר מקומי 2017'

התערוכה השנתית של המכון לאמנויות תל-חי מציגה גם השנה את מיטב עבודות בוגריה מכל המחלקות: קרמיקה, צורפות ואמנות פלסטית. גם השנה בוגרי המכון לאמנויות מציגים עבודות בוגרות ואיכותיות,
עוד בנושאים:

התערוכה השנתית של המכון לאמנויות תל-חי מציגה גם השנה את מיטב עבודות בוגריה מכל המחלקות: קרמיקה, צורפות ואמנות פלסטית.

גם השנה בוגרי המכון לאמנויות מציגים עבודות בוגרות ואיכותיות, משעשעות ומרתקות, ובעלות ערכים אמנותיים עמוקים:

מיכל ווליס (אמנות) בעבודה 'fluo 371'  מציגה מיצב משולב ציור, מלא צבעים זרחניים ורוטטים. ביצירתה חוצבת מיכל מקום ליצירה מקורי ואמיץ, ומציעה אותו כ'הצעת הגשה' רדיקלית.

שני בן אליהו (אמנות) בעבודה 'עצימים' יוצאת אל הטבע על מנת לקבל השראה וללקט חומרים לעבודתה מציגה מיצב משולב המציע מיקרו-קפסולות של טבע מטופל, ששם את הצופה בעבודה בזווית מבט מעניינת על חיבורנו לטבע, ומהותו. מחזוריות הטבע מתחדדת ומתבהרת.

טליה אורה יעקב (אמנות) מציגה את מיצבה 'סכר' בו היא משתמשת בבד, בטון, עץ וחומרים נוספים על מנת לפרק ולהרכיב וחוזר חלילה מבני שלד ארכיטקטוניים. עיסוקה במבנה הארכיטקטוני, ובשלד הנחוץ לו בעת ההקמה ממשילים לנפש ולגוף האדם: המאבק הפנימי לאיזון ולצורך למצוא בית.

יעל בן-חיים (צורפות) בקולקציה 'שימני כחותם' מציגה 7 סדרות של 7 טבעות כל אחת. הטבעות הינן ווריאציות מגוונות של טבעות חותם, המייצגות את הקשר שלה לבני משפחתה ולחותם האישי הספציפי הנוצר בין בני המשפחה. כל אחד מבני המשפחה זוכה לייצוג מקורי ומרגש.

שמרית גם (צורפות) פורסת כנפיים באסופת אובייקטים פיסוליים מרתקים העוסקים בתהליך פרידת הנשמה מהגוף. עבודתה 'הפרדות' פורטת על נימים רגישים של עצב ואבל.

אור כלב (צורפות) מציגה את 'Joints', אסופת תכשיטים מנגנוניים הבוחנים את הציר בין האורגני למכאני. התכשיט/פרוטזה מתחבר אל הגוף בצורות מקוריות ויוצר מרחב חדש של תחושות, תפיסות ואסתטיקה.

שלי לופטיג (צורפות) (סזורה) משתמשת בחומרים שונים, ובטכניקות של ייצור ושימוש בחוליות מקוריות על מנת לייצר מיכלים שונים. המיכלים בעלי החלל השואף להתמלא, מהווים בעת ובעונה אחת הצעה מורכבת מכאנית, והצעה גיאומטרית תלת-מימדית.

איילה צור לפידות (צורפות) מציגה את 'חלדת': שימוש מעניין במתכות, מלחים, שרפים וחומרים מהטבע, על מנת לבחון ולמתוח את גבולות השימוש בחלודה בעולם הצורפות. ערכה האסתטי של החלודה, עם השפע החמ\ומרי והצורני מבססים תפיסות מקוריות של 'היפה'.

מירב ברדה (קרמיקה) בוחרת לשלב בעבודתה 'עריגה' תחומי קראפט שונים: קרמיקה ואריגה. בעבודת קדרות קלאסית היא מייצגת כלי קרמיקה אשר בשלב הבא הופכים למעשה לנולי אריגה, עליהם היא אורגת סוגי טקסטיל שונים. השילוב המקורי של תחומי האומנות השונים באובייקט אחד מענג בפשטותו וכנותו, ובאיכותו החומרית/צורנית. ערגתה של ברדה למלאכות הקדומות עולה בשם היצירה.

מיכאל גולדמן (קרמיקה) מציג את פרויקט הגמר שלו: 1300 מעלות צלסיוס. כקרמיקאי וקדר מוכשר בחר מיכאל לבנות תנור קרמיקה היברידי. במשך שנה שלמה חקר וניסה ובנה מיכאל תנור איכותי ומקורי מתוך רצון להעמיק את ההבנה בתהליכי השריפה, וכיצד לכוון ולשלוט בה. איכות התנור ניכרת באיכות הכלים שנצרפו בו.

ורד לוי אסטרחן (קרמיקה) מציגה בעבודתה 'למגירה' אוסף אובייקטים שנוצרו בשילוב טכניקות ידניות, בפורצלן ופייפר קליי. העבודה בוחנת בצורה מעניינת את הקשר בין נפש היוצר לבין גופו, ומעשיו ופעולותיו.

דניאל מנדל (קרמיקה) מציג 'יבול ברכה כבד משאת'. יצירתו היא תוצאה של תהליך מתמשך עמלני וחזרתי, מדויק וסיזיפי. הצורה הבסיסית מתקלפת ומטופלת ליצירת כלי מחודש המדגיש את הטקסטורות שעל פניו כמו גם צורתו ואיכויות אחרות.

יונה סקורי (קרמיקה): 'בין השמשות'. מיצב קרמיקה מרתק בו בתי פורצלן קטנים, מלאכת מחשבת של עבודת יד, אשר נוצרו בשילוב טכניקות, מייצגים את היחסים בין פנים וחוץ, זכרונות קולקטיביים, דמדומים זהובים (כלשונה של יונה) וניסיון לעצור מעט את הזמן החולף. עבודה עמוקה ומרטיטה.

צורית רייס (קרמיקה) עושה בעבודתה מחווה לספל התה האנגלי, ונותנת לו פרשנות חדשה דרך עושר של שפה/טקסטורה/חומר… העבודה בוחנת את האפשרות ליצירת אינדיבידואליות מתוך תהליך ייצור סדרתי/תעשייתי, והקניית ערכים ספציפיים רגשיים לאובייקט שימושי.

עינב שריג (קרמיקה) מציגה את '100 בקבוקים'. בעבודת מיצב קרמי מהפנטת שוקדת עינב על פירוק והרכבה מחדש של צורות יסוד, לכדי תוצרים חדשים. בעבודת אובניים קפדנית ובשימוש בפורצלן, ולאחר מכן בתהליך ההרכבה הסופי מייצרת עינב הצעות צורניות מקוריות ואלגנטיות.

-=-=-=-=-

במהלך התערוכה יוצגו גם תצוגות נוספות מכל מחלקות המכון לאמנויות בכל מרחב שביל הלולים ההיסטורי.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה