לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 05.12.2017

שתי סטודנטיות מהחוג למדעי החי בתל חי, טסו לסמסטר ללמוד בפולין במסגרת תכנית ארסמוס

שיר בלמס ונועה קן, סטודנטיות מהחוג למדעי החי, טסו בשנה שעברה ללמוד בפולין במסגרת תכנית ארסמוס. תוכנית ארסמוס היא תוכנית בינלאומית מטעם האיחוד האירופאי שניתנת לסטודנטים מצטיינים.
עוד בנושאים:

שיר בלמס ונועה קן, סטודנטיות מהחוג למדעי החי, טסו בשנה שעברה ללמוד בפולין במסגרת תכנית ארסמוס.

תוכנית ארסמוס היא תוכנית בינלאומית מטעם האיחוד האירופאי שניתנת לסטודנטים מצטיינים. הקריטריונים של סטודנט מצטיין נקבעת לפי המוסד השולח ולפי המוסד המקבל. מבחינת החוג למדעי החי במכללת תל חי, ראש החוג קבע את הקריטריונים שסטודנט צריך לעמוד בהם כדי לנסוע – ממוצע מעל 88 ופטור באנגלית.

נשלחנו לאוניברסיטה שנקראת SGGW בוורשה, שנחשבת לטובה ביותר במזרח אירופה בכל הקשור לחקלאות. באוניברסיטה יש פקולטה למדעי בעלי חיים, תזונה, ווטרינריה, מזון, יערנות, מדעי הסביבה ועוד. האוניברסיטה היא בין הגדולות בפולין.

במסגרת התוכנית שאליה נשלחנו למדנו בעיקר קורסים של הפקולטה למדעי החי, אבל גם היה לנו החופש לבחור קורסים בפקולטות אחרות – הפקולטה ליערנות (החיים הסודיים של העטלפים), מדעי הסביבה (הגנה על החי והצומח באזורים אורבניים) והפקולטה לווטרינריה (בעלי חיים אקזוטיים ואגרונומיה). בין הקורסים שלמדנו בפקולטה למדעי החי היו – גנטיקה של אוכלוסיות, פסיכולוגיה של בעלי חיים, התנהגות בעלי חיים, רביית סוסים. כמו כן האוניברסיטה מעודדת סטודנטים לקחת קורס בחינם של השפה הפולנית וזה מאוד נחמד.

היה ממש כיף. פולין מהממת ויש שם אנשים מקסימים. באוניברסיטה התנהגו אלינו מאוד יפה. רוב המרצים היו מאוד מקצועיים, התייחסו אלינו באדיבות ובחיבה ונתנו לנו יחס אישי. למדנו שם הרבה על התרבות בפולין ובכלל על עולם בעלי החיים שלהם ומה הגישה שלהם כלפי בעלי חיים. הכרנו סטודנטים רבים גם מאירופה ואפילו מארצות רחוקות כמו הודו, דרום אפריקה ותאילנד שגם למדו במסגרת חילופי הסטודנטים. למרות כל זאת, תוכנית הלימודים שם דורשת שיפור מבחינת תכנים של הקורסים והתנהלות כללית…

מבחינת תכנים – יצאנו הרבה לסיורים, גם בוורשה וגם מחוץ לוורשה. הפולנים מאוד אוהבים להוציא את הסטודנטים לסיורים וזה מאוד חשוב ומאוד נחמד. כמו כן, נסענו להרבה תחרויות סוסים במסגרת קורס רבייה בסוסים. זה היה כנראה החלק הכי משמעותי בסמסטר. יש שם דגש על הפן החברתי, יש מעין אגודת הסטודנטים של סטודנטים זרים שדואגת למסיבות, טיולים וכל מיני פעילויות חברתיות שזה היה מאוד נחמד.

מבחינת מגורים היו לנו אחלה מגורים וחדר טוב וגדול שהרגשנו בו מאוד נוח. בהתחלה היו כמה תקלות אבל הכל נפתר בעזרת המכללה (פה בארץ) שעזרו לנו לפתור כל בעיה שהייתה לנו. היינו כל הזמן בתקשורת רצופה עם איציק מרטינז (ראש החוג דאז) ושירה הנטמן (סגנית נשיא דאז).

מה התוכנית נתנה לי? קודם כל התנסות בלימודים בחו"ל. הרבה פעמים ישראלים בוחרים ללמוד ווטרינריה בחו"ל, והתוכנית אפשרה לי להתנסות בחוויה הזאת – לימודים באנגלית, לחיות בארץ זרה ולהתמצא בה, מבחינה חברתית, כלכלית וכו'. מעבר לזה כמובן החוויה – חוויה של הכרות עם סטודנטים זרים נוספים, עם מרצים, עם תרבות שונה, מדינה אחרת. התוכנית נתנה לי המון ואני שמחה שלקחתי בה חלק.

ככלל ולסיכום, חוויה נהדרת, אנחנו שמחות ומרוצות שנסענו, בכלל שניתנה לנו ההזדמנות לחוויה הזאת. שמחות להיות החלוצות של התוכנית ומקוות שהיא עוד תצא ושעוד סטודנטים גם מהחוג שלנו וגם מחוגים נוספים יהנו ממנה.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה