אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 07.03.2012

ביקור המפכ"ל וצמרת המשטרה במכללה האקדמית תל-חי

מפכ"ל המשטרה, דנינו, אמר, כי המשטרה נערכת להתרחשויות בגבול הצפון בתיאום מלא, עם צה"ל והוסיף, כי ישנם שינויים רבים המתוכננים להיעשות בצפון, ביניהם הקמת תחנות חדשות גדולות ותגבור מאסיבי של כוחות משטרה, בעיקר באזורים בהם אין נוכחות משטרתית נדרשת. תוכנית זו הוצגה לפני כשבוע לראש הממשלה והוא סמך את ידיו על התוכנית.

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, הניצבים והסגל הבכיר של משטרת ישראל, הגיעו השבוע ליום סיור ולימוד בגליל, אותו החלו במכללה האקדמית תל-חי, כאשר "המשרד לפיתוח הנגב והגליל", ומנכ"לית המשרד הגב' אורנה הוזמן-בכור, ליוו אותם לאורך כל היום.

במהלך היום צמרת המשטרה נפגשה עם נשיא המכללה, פרופ' יונה חן, אשר בירך את הנוכחים והציג בפניהם את המכללה האקדמית, את החוגים ותוכניות הלימוד השונות וכן את מעורבותה הענפה בקהילה. ולאחר מכן, פגשו גם את יתר הנהלת המכללה, סגן הנשיא פרופ' חיים גורן, המנכ"ל יוסי מלכה, הסמנכ"ל מוטי כהן ואנשי סגל נוספים.

לאחר סבב הפגישות, אדריכל קמפוס מזרח במכללה, חיים קהט, ערך לבכירים סיור ברחבי הקמפוס, במהלכו נרשמה התלהבות רבה ממבנה הקמפוס ומנופיה המרהיבים של המכללה, המקיפים  אותה מכל עבר, מפי מפכ"ל המשטרה והניצבים.

מפכ"ל המשטרה, דנינו, אמר, כי המשטרה נערכת להתרחשויות בגבול הצפון בתיאום מלא, עם צה"ל והוסיף, כי ישנם שינויים רבים המתוכננים להיעשות בצפון, ביניהם הקמת תחנות חדשות גדולות ותגבור מאסיבי של כוחות משטרה, בעיקר באזורים בהם אין נוכחות משטרתית נדרשת. תוכנית זו הוצגה לפני כשבוע לראש הממשלה והוא סמך את ידיו על התוכנית.

מנכ"ל המכללה, יוסי מלכה, הציג את הפערים הגדולים בין העשירונים במדינה, דיבר על שיעורי העוני ועל ההשכלה הגבוה במדינה. הוא הציג בפני הנוכחים את צמיחתם של המכללות האקדמיות ואת תרומתן לאקדמיה בארץ ודיבר על תפקידה של המכללה בהנגשת השכלה גבוהה לתושבי האזור – "אנחנו מאתרים קבוצות, אשר מסיבות שונות לא הצליחו להגיע ללימודים באקדמיה ומאפשרים להם להשתלב וללמוד לתואר ראשון. דוגמא לכך היא התוכנית המיוחדת שלנו לאימהות חד-הוריות, בה משולבות כ-50 אימהות המקבלות מעטפת שלמה המסייעת להם להשתלב בצורה טובה ומוצלחת בלימודים אקדמאים".

מנכ"ל מכון המחקר מיג"ל, צביקה רובינשטיין, הציג את מכון המחקר ופעילותו, דיבר על הקשר החשוב בין המכון ובין המכללה.

אחריו, הציגו שני חוקרים בכירים ממיג"ל, שהם גם מרצים בפקולטה למדעים במכללה, מחקרים בהם הם עסוקים בימים אלה : פרופ' דני ברקוביץ הציג מחקר העוסק במיפוי הגנום האנושי ופרופ' יעקב פיטקובסקי הציג מחקר חדש בתחום טיפולים ביולוגיים במחלת הסרטן.

 

מהמכללה המשיכה צמרת המשטרה לסיור בכפר "איילים" בקריית שמונה, שם מנכ"ל "איילים", מתן דהן, נתן הסבר מקיף על פעילות העמותה ותרומתה האדירה לשכונה בפרט ולעיר בכלל. מכפר "איילים" המשיכו השוטרים ל"חבל הכרמים" בפארק דלתון והמשיכו לסיור בפקולטה החדשה לרפואה בצפת.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה