לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 18.03.2012

קורס טכנאי מחשב לנוער בסיכון

שיתוף הפעולה עם משרד החינוך צפוי להימשך בחיבור אל 'יחידת התקשוב הצה"לית'. בוגרי הקורס שיחפצו, יוכלו להשתלב כטכנאי מחשבים ביחידות הצה"ליות השונות, כחלק מהביקוש הטבעי ההולך וגובר לידיים מקצועיות בענף.
עוד בנושאים:

המכללה האקדמית תל-חי בשיתוף המכללה הטכנולוגית תל-חי ומשרד החינוך פתחו לאחרונה קורס טכנאי מחשב לנוער בסיכון. קבוצת הנוער שמשתייכת לקריות הנוער של ק"ש, גליל עליון וצפת, מגיעות אחת לשבוע ליום לימודים מרוכז בסדנת המחשבים של המכללה. שיתוף הפעולה עם משרד החינוך צפוי להימשך בחיבור אל 'יחידת התקשוב הצה"לית'. בוגרי הקורס שיחפצו, יוכלו להשתלב כטכנאי מחשבים ביחידות הצה"ליות השונות, כחלק מהביקוש הטבעי ההולך וגובר לידיים מקצועיות בענף.

הקורס, שממומן ברובו ע"י 'קרן גלן קור' הקנדית, המשקיעה סכומים רבים בפיתוח הפריפרייה וצמצום הפערים החברתיים, נבנה ומועבר ע"י סגל מרצי מגמת תוכנה במכללה הטכנולוגית, מכשיר את הלומדים ברכישת מיומנויות מקצועיות לעיסוק בתחום טכנאות המחשבים. הקורס נפרס על-פני 160 שעות אקדמיות, בו לומדים המשתתפים לעומק על חלקי המחשב השונים, פירוק והרכבת מחשבים, התקנות תוכנה, תפעול רשתות תקשורת וטיפול ותיקון בתקלות.

במקביל ללימוד המקצוע זוכים המשתתפים לליווי חברתי מטעם המכללה, שנועד להגביר את הקשר האישי, הגיבוש ביניהם כקבוצה והאמונה ביכולות האישיות שלהם. בהמשך הדרך מקווים מייסדי התוכנית, שבוגריה ישתלבו בשוק העבודה בתחום הנלמד ובמקביל אולי גם ימשיכו ללימודים גבוהים בחוג למדעי המחשב ומגמת תוכנה הנלמדים במכללת תל-חי.

מנכ"ל המכללה האקדמית, מר יוסי מלכה, אומר "הקורס החדש הוא חלק ישיר מחזונה החברתי של המכללה. בקיומו של הקורס אנחנו מנגישים את שערי האקדמיה לצעירים בני האזור, שלא מצאו את מקומם במערכת החינוך הסדורה. שיתוף הפעולה בין הגופים השונים מוכיח לכולנו שהצמא לידע והיכולות הקיימות באותם צעירים הם עצומים, אנחנו שמחים על האפשרות שניתנו לקיים פעילויות מסוג זה. לאור הצלחת התוכנית אנחנו שואפים להרחיב עם הקרן את שיתוף הפעולה בשנים הבאות, ולהרחיב את יריעת הקורסים שאנחנו מציעים לבני נוער אלו".

לדברי גב' קרן עזוז, רכזת חברתית – "בכל מפגש עם הקבוצה בקורס אני מבינה את החשיבות, העוצמה וההשפעה שיש לקורסים מסוג זה בפרט ולמכללה ככלל על אותם חבר'ה צעירים. אומנם הקורס צעיר, אבל מהר מאד הבנו את החשיבות ב"הצצה" לעולם האקדמיה. העובדה שהקורס מועבר במכללה מחייב את הלומדים הצעירים לעמוד במחויבות הסטודנטיאלית. כך שמחד הם לומדים את המחויבות האישית ומפתחים הרגלי למידה נכונים, ומאידך הם מבינים שיש להם את היכולת ליצור את השינוי, וחשוב יותר שיש מי שמאמין בהם. המסר הוא אל תוותרו תמיד תחפשו את האור הקטן שילווה אתכם. לשמחתי המכללה היא האור של אותם נערים ונערות".

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

2 תגובות בבלוג חשיפה לצפון

  1. ליאור פוקס

    העניין שלוקחים נוער בסיכון ומלמדים אותם מקצוע מבורכת בעניי ,נערים כאלה במקום שישתעממו וילכו לפשיעה הם לומדים קורס מקצועי שגם יעזור להם בעתיד קורס טכנאי מחשבים זה היום נחשב בשוק ויכול גם לתרום לחברה וגם להרוויח כסף.

  2. קורס טכנאי מחשבים

    אני יכול להוסיף גם שנערים בסיכון הרבה פעמים הולכים לפשיעה רק בגלל השיעמום שלהם ולכן משהו שיעסיק אותם באופן חיובי יתן להם תעסוקה גם עכשיו וגם בעתיד.

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה