אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 10.04.2014

סיפורו של מאור גהרי

"המקום שבו בחרנו להתנדב נקרא Prema Vasam, זהו בית יתומים ליותר ממאתיים ילדים, שכמחציתם נכים, שננטשו או נמסרו על ידי הורים מיעוטי יכולת. המקום מעניק להם את צרכיהם הבסיסיים כמו אוכל ולינה, ואפילו מימון לימודים מהגן ועד לתואר ראשון!" מוזמנים לקרוא מיומנו של מאור גהרי
עוד בנושאים:

"סיימתי את לימודיי לתואר ראשון בכלכלה וניהול בשנת תשע"ג, במהלך הלימודים הייתי חונך בפר"ח וחונך ביחידה למעורבות חברתית, במסגרת קרן דוד פרידמן. לאחר סיום התואר התחתנתי עם בת זוגתי שלמדה בחוג לעבודה סוציאלית (גם במכללת תל חי) והחלטנו שרגע לפני שנקים משפחה ונפצח בקריירה נצא לטיול ארוך במזרח הרחוק. טיילנו במדינות מגוונות כמו: הודו, נפאל, לאוס, וייטנאם, קמבודיה ותאילנד. הכרנו תרבויות עתיקות, מקדשים ומבצרים מפוארים, עשינו טרקים בהרי ההימלאיה והכי חשוב, התנדבנו בבית יתומים בדרום הודו, רגע לפני שמסיימים את הטיול על חופי תאילנד המפורסמים. כבר כשהיינו בארץ חשבנו על כך שאנחנו חייבים לשלב התנדבות במהלך הטיול כי ללא ספק זוהי הדרך הכי מרתקת להכיר תרבות חדשה וזרה לחלוטין מכל מה שאנחנו מכירים. המקום שבו בחרנו להתנדב נקרא Prema Vasam, זהו בית יתומים ליותר ממאתיים ילדים, שכמחציתם נכים, שננטשו או נמסרו על ידי הורים מיעוטי יכולת. המקום מעניק להם את צרכיהם הבסיסיים כמו אוכל ולינה, ואפילו מימון לימודים מהגן ועד לתואר ראשון! 

השתלבנו בצוות מדהים שמורכב ממתנדבים הודים ומתנדבים מהעולם כולו, וביחד קמנו כל בוקר, עוזרים לילדים הנכים לאכול ואחר כך מרימים אותם לפיזיותרפיסטים. עם הילדים ה"רגילים" היינו יותר מסייעים בנושאים לימודיים ותרגול השפה האנגלית. כמובן שרוב הזמן שיחקנו במשחקים שלהם ולימדנו אותם משחקים שלנו והם תמיד דאגו שלא יהיה לנו משעמם. מדהים לגלות כמה כיף זה לתת מעצמך לילדים כאלו שבסה"כ זקוקים לחיוך, לתשומת לב של אדם בוגר, שישחק איתם קצת, שיפרגן, שיקשיב, והכי חשוב שיראה להם שאכפת לו מהם. בסופו של דבר השילוב של ההתנדבות הוסיף לנו משמעות לטיול ואנחנו משוכנעים כי עוד נחזור לבקר את הילדים והצוות הנהדר שהכרנו.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

5 תגובות בבלוג חשיפה לצפון

 1. דורון ברנס

  מדהים! כל הכבוד על ההתנדבות!

 2. לירון בן שבת

  נשמעת חוויה בלתי נשכחת(:

 3. שיר אלמליח

  מאוריציו אוהבים אותך!!!

 4. הילה אלמוג

  כל הכבוד, איזה כיף לקרוא פה על אנשים נחמדים כל כך. שיהיה בהצלחה!

 5. רועי הוד

  אנשים טובים כל הכבוד!

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה