לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 05.11.2017

מרכז חממה לסטודנטים עם לקויי למידה

התחלתי את לימודי האקדמאים במכללה האקדמית תל חי לפני שלוש שנים. לא ידעתי בפני מה אני עומד. כמובן שחששתי מפני שהמושג "אקדמיה" היה נשמע לי מאוד קר ומאיים… בתיכון אפשר לומר שהייתי
עוד בנושאים:

התחלתי את לימודי האקדמאים במכללה האקדמית תל חי לפני שלוש שנים. לא ידעתי בפני מה אני עומד. כמובן שחששתי מפני שהמושג "אקדמיה" היה נשמע לי מאוד קר ומאיים…

בתיכון אפשר לומר שהייתי תלמיד בינוני ש"מגרד" בקושי את ה- 60-70 ואם קיבלתי 80 במבחן זה היה מאוד נדיר.

בגלל חוויה לימודית שאפשר לומר כחוויה שלילית נורא פחדתי להיכנס לעולם האקדמיה. לאחר מספר בירורים שמעתי על מרכז חממה בתל חי שמסייע לסטודנטים עם בעיות קשב וריכוז ולקויות למידה (שכן אני חווה אותם מאז שאני ילד) ונדהמתי לשמוע על סל התמיכה שהמרכז מציע.

התקבלתי למכינה מטעם המרכז למרות שלא היו לי תנאי קבלה לאקדמיה. לאחר חוויה מעצימה במכינה התחלתי את לימודיי בתל חי בחוג לחינוך במוקד לקויות למידה ובחוג לשירותי אנוש.

מרכז חממה היווה עבורי נחיתה רכה ונעימה בעולם האקדמיה. קיבלתי שעות חונכות שסייעו לי להתמודד עם הקושי בלמידה, קיבלתי שיעורי אסטרטגיות שנתנו לי כלים להתמודד עם טקסטים ארוכים ועם המון מלל, קיבלתי שיעורי תמיכה באנגלית שעזרו לי מאוד בקבלת הפטור המיוחל.

מרכז חממה אפשר לי בעצם לסיים שלוש שנים מדהימות ומעצימות במכללה האקדמית תל חי. כיום אני סטודנט לתואר שני באוניברסיטת חיפה בפקולטה לחינוך בחוג ללקויות למידה.

אפשר לומר שהתקבלתי לתואר שני בזכות הכלים והמיומנויות שקיבלתי ממכללת תל חי ובפרט מהתמיכה העצומה שקיבלתי ממרכז חממה.

מרכז חממה היה בשבילי למעין בית שני, בית שתומך ומחבק ועוזר בכל קושי שנתקלתי בו במהלך הלימודים.

אני רוצה להודות לאורלי זגורי מנהלת המרכז, שדלתה תמיד הייתה פתוחה לשמוע, לתמוך ולסייע בכל דבר.

תודה רבה לשרונה מתאמת הסטודנטים שהייתה עבורי דמות מאוד מרכזית במהלך שלוש השנים ובכלל תודה ענקית לכל צוות מרכז התמיכה שהיו שם בשבילי בכל יום ובכל שעה. עזרה זו לא מובנת מאליה ואינה קיימת במוסדות אקדמאים בהיקף סל התמיכה שקיים בתל חי.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה