מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 10.05.2016

לא מרימים ידיים על מקצוע העבודה הסוציאלית

הסטודנטים לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית תל-חי ערכו אירוע גינוי לאלימות נגד עובדים סוציאלים
עוד בנושאים:

אירוע גינוי אלימות  כלפי עובדים-סוציאלים נערך  במסגרת בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית תל-חי, ביוזמת הגרעין המקומי של עמותת עו"סים שינוי. העמותה,  המורכבת  מסטודנטים לעבודה סוציאלית מכל הארץ, מובילה בימים אלו, מהלך ארצי של הכנסת השיח על האלימות נגד עו"ס לתוך כתלי האקדמיה. אירוע הגינוי נעשה לאחר הסלמה קשה באלימות שהגיעה לשיאה בירי על רכב של עובדת סוציאלית באום אל פחם ותקיפת מספר עובדות סוציאליות בקריית שמונה.

באירוע, שנערך בקמפוס המכללה האקדמית תל-חי, השתתפה תרצה פרץ ראש מחלקת הרווחה בקריית-שמונה, אשר הדגישה כי האלימות מקבלת גיבוי מאווירה ציבורית ותקשורתית שנותנות לגיטימציה לתקיפת עובדים ועובדות סוציאליות.
ד"ר איילה כהן, ראש החוג לעבודה סוציאלית תמכה בקיום האירוע ובמהלכו אף קראה לראשי בתי ספר אחרים שלא להתעלם מהנעשה בשטח ולהביא למעורבות של האקדמיה באירועים האקטואליים: "ישנה חשיבות למעורבות ותמיכה של החוגים לעבודה סוציאלית באתגרי העשייה המקצועית בשטח והשותפות הזו הכרחית בכדי לקדם מדיניות רווחה ולמצב את המקצוע" .

לצד גינוי האלימות קראו הסטודנטים לממשלה ולראשויות מקומיות לדאוג לשלומם של עובדי הרווחה. אפרת גרונסקי, סטודנטית במכללה ונציגת הגרעין המקומי של עו"סים שינוי,  הסבירה: "מקומם ואבסורדי שעובדים סוציאליים בישראל, אנשים שבחרו במקצוע בלי הרבה יוקרה והכנסה, אך עם עשייה חברתית ואנושית חשובה כאין כמוה, לא זוכים להגנה ולא מרגישים בטוחים בשעה שהם בסה"כ מנסים לבצע את עבודתם ולעזור לפונים אליהם”.

עמותת עו"סים שינוי ביקשו להדגיש באמצעות יו"ר המטה הארצי של העמותה עתליה רגב  כי: ”הצבת מאבטחים בלשכות, חשובה ככל שתהיה, הינה פיתרון לסימפטום בלבד, ואינו יורד לשורש הבעיה. אנו דורשים פעולות ותכניות שלא רק יסייעו לשמור על העובדות בשעת הצורך, אלא ינסו למנוע את מקרה האלימות הבא".

לפרטים נוספים ניתן לפנות לבועז כתבן החוג לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית תל-חי,

 נייד:  0508-366216

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה