אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 02.07.2017

טקס הענקת תארים תשע"ז

ביום חמישי האחרון התקיים בקמפוס המזרחי של מכללת תל חי, טקס הענקת תארים תשע"ז. התארים הוענקו למסיימי תואר ראשון ושני, וכן הוענקו תעודות הצטיינות למצטיינים. לצלילי להקה שניגנה שירי
עוד בנושאים:

ביום חמישי האחרון התקיים בקמפוס המזרחי של מכללת תל חי, טקס הענקת תארים תשע"ז.

התארים הוענקו למסיימי תואר ראשון ושני, וכן הוענקו תעודות הצטיינות למצטיינים.

לצלילי להקה שניגנה שירי פרידה וגעגוע, הורים נרגשים הסתובבו יחד עם ילדיהם בין תחנות הכיבוד השונות, היו גאים וצילמו ללא הרף. אני הסתובבתי וחיפשתי את הנרגשים ביותר וערכתי להם ראיון קליל.

בועז כתבן, אשר סיים לימודי עבודה סוציאלית, מספר:

"היום אני מקבל תואר בעבודה סוציאלית שהיה מאוד קשה להשיג אותו. אני אסביר לך, זה נראה קל אבל יש כל מיני דרישות שלא מבינים אותן מבחוץ. אני הגעתי לכאן אחרי שהתחלתי תואר מדעי בבן גוריון (מבלי לסיים). ככה שחשבתי שהולך להיות לי ממש קל, תואר במדעי הרוח לעומת תואר מדעי. אבל גיליתי שיש הרבה דרישות ולא תמיד קל לעמוד בהן. אני וחבר שלי מסגנאו הגשנו את הסמינריון שלנו באיחור, כי נהננו מהלימודים ככה שיצא שמרחנו את זה.

בשנה הראשונה בתואר למדנו למידה תיאורטית, ובשנה שניה ושלישית גם למידה תיאורטית וגם מעשית. החלק המעשי מאוד עמוס ומאתגר. בשנה שחלפה מאז סיום הלימודים לא עסקתי בתחום אלא עבדתי בידיעות קרית שמונה.

בועז מגיע במקור מישוב בית אריה שבשומרון, אך החליט להשאר אחרי התואר בקרית שמונה. "בינתיים אני זורם ואין לי תכניות לעתיד".

לסיכום שאלתי את בועז על מרצה אהוב, קורס אהוב:
"המרצה האהוב עליי היה ירון יגיל שלימד אותי מבוא לעבודה סוציאלית ועוד קורסים. הקורס האהוב הוא בעצם ההכשרה המעשית שעשיתי בלשכות רווחה בקצרין ויבניאל, ובשנה שלישית בהוסטל הילה בקרית שמונה".

היית ממליץ להגיע ללמוד בתל חי?
"חווית הלימודים כיפית, ממליץ בחום. אהבתי את האוירה והחבר'ה, ושאנשים שמגיעים לכאן שלא יחשבו שזה איזשהו טיול לעומת מקומות אחרים כי רציני כאן!"

אורלי שרון מכפר הנשיא, סיימה תואר שני, מסטר בלימודי גליל:

לאחר שנתיים מסכמת אורלי את החוויה כנפלאה במקום מדהים ביופיו עם מיטב המרצים, אנשי אשכולות. לימודים מרתקים ומומלץ לכולם!

"הקורס האהוב עליי היה בנושא החי והצומח ושימור הסביבה. למדנו על משאבי המים בגליל, הרכב המים- מה מגיע לירדן ומה מגיע לים המלח, המזהמים בדרך. היה בנושאים אלה הרבה כימיה ועוד מקצועות מדעיים"

מסקנותיך לעתיד מההיסטוריה של הגליל ושל ארץ ישראל?

"הגישה שהגליל הוא איזור פריפריאלי מתגלת כמוטעת לאחר שלומדים כמה עשירה התכנית על הגליל, בה נלמד על ההתיישבות, על ההיסטוריה, על החי והצומח והמים. אחרי לימודי התואר מגלים כמה הגליל הוא מרכז תוסס והלימודים עליו עשירים. ולחשוב שלמדנו רק על קצה המזלג.. נשארנו סקרנים! הגליל צופן בחובו המון דברים וחלק ממכמניו למדנו לא את כולם".

הם יש מקצוע שתרצי לעסוק בו לאחר סיום התואר השני?

"אני מורה לאנגלית, אבל אני רוצה להכניס קצת ממה שלמדתי, לתוך הסילבוס של התלמידים. יש לי גמישות מסוימת להכניס את מה שלמדתי כאן, ואני שמחה על כך".

מילות סיכום?

"המון תודה למקום המקסים הזה ולצוות הנפלא הזה. אם אפשר לקרוא לעוד אנשים להגיע אז טוב מאוד!"

מכללת תל חי גאה בכל המסיימים והמצטיינים ומאחלת בהצלחה בהמשך הדרך!

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה