אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 30.01.2018

השדרן בועז כהן בהרצאה על פינק פלויד בקשיו בר

בועז כהן, שדרן רדיו תחנה אקו 99FM ומרצה לתרבות בת זמננו, הגיע השבוע להרצאה בקשיו בר, בנושא "פינק פלויד – שנות הקסם". בהרצאה דיבר כהן על כמה פופולרית הלהקה בישראל. בשנת 99' הוציאו
עוד בנושאים:

בועז כהן, שדרן רדיו תחנה אקו 99FM ומרצה לתרבות בת זמננו, הגיע השבוע להרצאה בקשיו בר, בנושא "פינק פלויד – שנות הקסם".

בהרצאה דיבר כהן על כמה פופולרית הלהקה בישראל. בשנת 99' הוציאו את אלבום "דה וול" במהדורה חדשה. ב-24 שעות נמכרו ממנו 20,000 עותקים בישראל, כשלרוב האנשים היה את אותו אלבום בבית. כשרוג'ר ווטרס למשל (מוזיקאי שלקח חלק בלהקה עד שנת 1985, וכתב את המילים לרוב שיריה), הגיע לישראל להופעה – הכרטיסים נמכרו בקצב מהיר והמעריצים עמדו בפקק של 4 שעות בדרכים!

אך מעבר להשפעה של פנק פלויד על הישראלים, הלהקה השפיעה על העולם כולו. לאחר הביטלס, כבשו ה"פינק פלויד" את לונדון. הלהקה התאפיינה והתייחדה בכך שחבריה הגיעו מבתים בעלי מעמד גבוה. הכסף לא היה דחוף להם, והם למדו בבתי ספר לאמנויות ומהאקדמיה למוזיקה- ולא מהגראז' כפי שהיה מקובל אז בז'אנר הרוקנרול. "אנחנו מפעילים צלילים בחלל" היו נוהגים לומר, "לא עושים רוקנרול".

הלהקה הבריטית פעלה בשנות ה60' עד ה90', כאשר נמכרו יותר מ-250 מיליון עותקים של אלבומיה בעולם. אלבומי הלהקה "החומה" ו"הצד האפל של הירח" נכללים ברשימת האלבומים הנמכרים יותר בהיסטוריה.

שרה סובל

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה