אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 09.06.2013

מוקירים את משרתי המילואים בתל-חי

מידי שנה מעניק שר הביטחון את אות "מגן המילואים", כביטוי להוקרה והערכה של מעסיקים, ארגונים וחברות, המצטיינים ביחסם כלפי עובדיהם, הממלאים את חובתם האזרחית ומתגייסים לשירות מילואים פעיל. השנה הגישו 80 חברות וארגונים את מועמדותם לקבלת האות, אולם רק שישה מתוכם, נבחרו וביניהן המכללה האקדמית תל-חי.

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

ערב הוקרה לסטודנטים וסגל המכללה המשרת במילואים, התקיים בתחילת יוני 2013, במטרה לומר תודה, להוקיר (וקצת לפנק). בתי עסק רבים באיזור נרתמו, נתנו יד ותרמו כיבוד ומתנה לכל משרת מילואים.

ילדי בי"ס "רננים" נתנו יד במלאכה, ובתקופה האחרונה עמלו על הרכבת המתנות והפינוקים לכל המילואימניקים של המכללה האקדמית תל-חי. המכללה מוקירה תודה לסטודנטים ולעובדים, שעזרו בהפקת האירוע, לבתי העסק ולמשרתי המילואים היקרים, ומקווה, כי ערב זה יהפוך למסורת קבועה.

המכללה האקדמית תל-חי, היא המוסד להשכלה גבוהה הראשון בארץ, הזוכה באות חשוב ומיוחד הניתן לה על אחוז הסטודנטים הגבוהה המשרת במילואים מידי שנה וכהוקרה על פעילות היחידה לטיפול בסטודנטים המשרתים במילואים. זוהי יחידה ראשונה מסוגה בארץ, בה מועסקת במשרה מלאה, יהודית יעקובוביץ, הפועלת במטרה לתמוך ולקדם סטודנטים הנאלצים להיעדר מלימודיהם בגין שירות מילואים.

המכללה מקפידה לשמור על קשר עם הסטודנטים, הסטודנטיות, עובדיה ועובדותיה המשרתים במילואים – מיד עם קבלת צו הגיוס ולאורך כל התקופה: כבר עם קבלת הצו מוזמן/ת הסטודנט/ית לשיחת הסבר ביחידה לתמיכה במילואימניקים, והוא/היא מקבל/ת הסבר על האפשרות והזכויות המגיעות לו/ה. כמו כן הוא/היא מקבל/ת נטסטיק המאפשר לו/ה גלישת אינטרנט חינם ולמידה במהלך שירות המילואים במחיר מסובסד לכל ימי המילואים.

בטקס מרשים, העניק שר הביטחון רא"ל (במיל') בוגי יעלון את "אות מגן המילואים" לשנת 2013 למנכ"ל המכללה האקדמית תל-חי, מר. יוסי מלכה.

אות "מגן המילואים", מוענק מידי שנה, כביטוי להוקרה והערכה של מעסיקים, ארגונים וחברות, המצטיינים ביחסם כלפי עובדיהם, הממלאים את חובתם האזרחית ומתגייסים לשירות מילואים פעיל. השנה הגישו 80 (!!!) חברות וארגונים את מועמדותם לקבלת האות, אולם רק שישה מתוכם, נבחרו וביניהן, כאמור, המכללה האקדמית תל-חי. אות חשוב ומיוחד זה ניתן למכללה, על אחוז הסטודנטים הגבוה ואחוז אנשי הסגל המנהלי והאקדמי, המשרת במילואים מידי שנה וכהוקרה על פעילות היחידה לטיפול בסטודנטים המשרתים במילואים. זוהי יחידה ראשונה מסוגה בארץ, בראשה עומדת יהודית יעקובוביץ, העושה עבודה מופלאה, תומכת ומקדמת את סטודנטים הנאלצים להיעדר מלימודיהם בגין שירות מילואים.

 

לדברי ד"ר זאביק גרינברג" דיקן הסטודנטים: "אנו מאמינים שסטודנט היוצא לשמ"פ מתמודד עם הפסדי חומר לימודי רבים ונזקק למיכה לימודית, מוראלית ועזרה בארגון 'החיים מחדש' עם שובו ללימודים. המכללה האקדמית תל חי היא המוסד האקדמי היחידי בארץ בה קיימת אשת סגל במשרה העוסקת בסטודנטים היוצאים למילואים, היות המשרד קיים ופתוח לאורך כל היום יוצר תחושה של בית חם, מענה תמידי וטיפול הנותן לסטודנטים תחושה כי הם מטופלים ומקודמים וכל בעיותיהם נפתרות. המכללה משקיעה בסטודנטים במילואים תקציב של כ-185,000 ₪ בשנה באיוש המשרה, צילומים, חונכות לימודית ומרתונים לימודיים להשלמת החומר הלימודי לפני בחינות ותמיכה אישית נוספת הנדרשת לסטודנטים".

לדברי מנכ"ל המכללה יוסי מלכה: "כמכללה הנמצאת על גבול הצפון והמשרתת אוכלוסייה המושפעת מהמצב הביטחוני בגבול הצפון אנו רואים בסטודנטים ובאנשי הסגל המנהלי והאקדמי המשרתים המילואים אוכלוסייה ייחודית ואיכותית הנרתמת לצרכי השעה, התורמת מזמנה וממצרה למטרה חשובה זו. המכללה משקיעה משאבים רבים של זמן, כספים וכח אדם לטיפול באנשי הסגל ובסטודנטים משרתי המילואים. אנו מודעים לקושי שבחזרה לשגרת החיים האקדמיים ולכן פיתוחנו מנגנונים של תמיכה לימודית ומענה ארגוני המקל על השבים ממילואים והמאפשר להם לשוב לשגרה ולהגיע להישגים ובכך למנוע למינימום את הפגיעה האישית בהם בגין תרומתם לביטחון המדינה" – האזינו לדבריו של יוסי מלכה ב"גלי צה"ל" לכבוד יום זה >

הסטודנט אחירם גילדאי כתב מכתב ליהודית יעקובוביץ על השירות אותו קיבל כחייל מילואים: "יהודית יקרה! ראשית אפתח ואומר כי החיים במכללה בתור סטודנט שהוא חייל משרת מילואים פעיל, היו נראים אחרת לולא היית בתפקיד רכזת תמיכה בסטודנטים במילואים. מהחודש הראשון שלי כסטודנט אני מרגיש זאת: מייד עם שובי ממילואים התקשרת וביררת מה שלומי, הגשת לי עזרה במתן שעות חניכה לסיוע בפערי הלמידה שלי ודאגה שאכן זה יתממש. בזכותך היחס למשרתי המילואים הוא נפלא במכללה , היכולת שלך לארגן את זה הופכת אותנו המשרתים במילואים לשבעי רצון ומרגישים כי גם כשאנחנו שם במילואים מישהו פה מגן ושומר עלינו, דואג לנו. אם זה במבצע עמוד ענן , משהו מפתיע ולא מתוכנן , או אם זה קו שגרתי שמבצעים בו 16 ימי מילואים. אתה חוזר למכללה, מעט אבוד, מחזיר עצמך לשגרה, ונעזר הרבה בך, יהודית, שהחניכה ודפי הצילום והיחס האישי והמבין הם מהנפלאים. בהחלט ראוי להערכה אמתית. תודה על כל עבודתך המסורה".

במכללה האקדמית תל-חי לומדים מאות סטודנטים, המבצעים שירות מילואים פעיל מידי שנה ותורמים ממרצם ומזמנם למאמץ הלאומי לשמירה על בטחון המדינה, כאשר היקף ימי המילואים הממוצע של כל סטודנט במכללה עומד על כ-15 יום בשנה – בשנת תשע"ב הוכרה המכללה כמוסד האקדמי המוביל בהיקף ביצוע ימי המילואים של הלומדים בשעריו. בכוונת המכללה להוקיר אוכלוסייה זו על תרומתה ולקיים בשילוב אגודת הסטודנטים אירוע שכולו אמירת תודה לנושאים בנטל הלאומי.

האירוע יתקיים ב-4 ביוני 2013 בשעה 19:00 ויכלול – דברי ברכה והוקרה מפי הנהלת המכללה, נציגי צו 8 וקצין מילואים ראשי, חלוקת שי, כיבוד עשיר ומופע אומנותי של צוות "בובי זמר".

לפרטים והרשמה, שולי ספיר – shulamitsa@adm.telhai.ac.il

 

אהבתם? עשו Like שנדע.
יש לכם משהו להוסיף? תנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

1 תגובה בבלוג חשיפה לצפון

 1. יהודית יעקובוביץ

  תודה כל המברכים באופן אישי – מחמם את הלב ונותן את כל מה שאדם זקוק לו כל שבוע, תמיכה – נתינה – שלווה – וכח נפשי
  מילים מחממות הם הטריגר להמשיך ולתת עוד מכל הלב!!!
  אוהבת את כולם
  יהודית – ראש דסק דקאנט הסטודנטים
  רכזת המילואים

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה