אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 04.01.2017

הכר את הסטודנט – גל פרידמן, סטודנטית בחוג למדעי הסביבה ופעילה במסגרת תגלית

להיות בתגלית בתור סטודנטית. אני ממליצה לכל אחד ללכת לתגלית, אם לא בשביל השפה (מה שמשפר אותה בצורה משמעותית) אז בשביל החוויה והיכולת לראות את המדינה, לחמישה ימים דרך עיניים של מי שאף
עוד בנושאים:

להיות בתגלית בתור סטודנטית.

אני ממליצה לכל אחד ללכת לתגלית, אם לא בשביל השפה (מה שמשפר אותה בצורה משמעותית) אז בשביל החוויה והיכולת לראות את המדינה, לחמישה ימים דרך עיניים של מי שאף פעם לא שמע עליה יותר ממה שמראים בחדשות העולם. נפגשתי עם הקבוצה בירושלים וביום הראשון היינו בשוק מחנה יהודה ובכותל. הקבוצה שלי הגיעה מסן פרנסיסקו ואצל רוב רובם זאת הייתה הפעם הראשונה שהם שומעים קריאות בשוק בעברית (מה שכנראה שכנע אותם שאנחנו חיים בכוכב אחר עם קריאות גרוניות בתור מילים.) הכותל היה החוויה הרוחנית הראשונה שלהם ולראות את המבט שלהם כשסיפרנו להם שאפשר לשים פתק עם משאלה והיא תתגשם היה שווה את הנסיעה הארוכה מקרית שמונה למרכז המדינה.

ביום השני הבנו שהתוכנית היא לא רק כיף וצחוקים אלא שמעבירים להם את עובדות של מה זה להיות ישראלי. לטוב ולרע. התחלנו את היום בהר הרצל והראנו להם את הקבר של הרצל – חוזה המדינה והאיש שבזכותו הם זוכים לטיול במדינה שהוא הגה. לאחר מכן הגענו לחלקת גדולי האומה וחלקנו כבוד לראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ולקבר החדש שנוסף – נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס. בחלקה הצבאית הם הבינו מה זה דורש שתהיה לנו מדינה בטוחה, ושמעו את הסיפור של מקס שטיינברג שהיה באותו מצב כמוהם והחליט שמקומו במדינתנו. מורה הדרך סיפר סיפור אישי משלו, על קרובי משפחתו שנפלו בפיגועי האיבה ויחד עם זה שהם הבינו באיזה מצב אנחנו חיים, הישראלים הבינו שאנחנו משפחה אחת. לאחר מכן ביקרנו ביד ושם. הובהרה לקבוצה הסיבה בגללה היהודים חייבים מדינה לחיות בה בביטחון.

ביקרנו בנוסף בצפת, במצוקי ארבל, מצפה גדות ובמזקקת שיכר בעמיעד, להראות שישראל היא מדינה קטנה עם הרבה להציע. לא רק מבחינה רוחנית אלא גם שזוהי מדינה עם ראש צעיר ואנשים טובים שרוצים לחיות בשלווה. בנוסף לפעילויות שהיו בתוכנית היו לנו, הישראלים, הרבה נושאי שיחה לדבר עליהם בין אם פוליטיקה או המסיבות הכי שוות בתל אביב. לבסוף, בערב האחרון עשינו הבדלה ולאחר מכן נסענו לחמת גדר לחגוג את השנה האזרחית החדשה עם מוזיקה חזקה והרבה אנרגיות חיוביות. אם אתם כמוני, אני בטוחה שביום יום, בין דו"ח למבחן לעבודה הייתם רוצים לנוח ולפגוש אנשים יוצאי דופן ולו רק לכמה ימים. אם כן, אפשר למצוא זמן מתאים ולעשות שינוי משמעותי בחיים של מישהו.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה