אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 21.02.2017

הכר את המרצה – זמר ס"ט מנהל המכון לאמנויות תל חי

אני בן הגליל, גדלתי בקיבוץ גדות, עסקתי ועדיין עוסק בטכנולוגיה ובתעשייה. למדתי עיצוב תעשייתי בבצלאל, ולימדתי גם במשך כמה וכמה שנים במחלקה לעיצוב תעשייתי, אני אמן יוצר במגוון מדיות,
עוד בנושאים:

אני בן הגליל, גדלתי בקיבוץ גדות, עסקתי ועדיין עוסק בטכנולוגיה ובתעשייה. למדתי עיצוב תעשייתי בבצלאל, ולימדתי גם במשך כמה וכמה שנים במחלקה לעיצוב תעשייתי, אני אמן יוצר במגוון מדיות, וכיום בין עיסוקי אני מנהל את המכון לאמנויות בתל חי.

הגעתי לפה לפני שלוש שנים, ומצאתי כאן בית ספר קטן ומעולה, שגודל ופורח, עם סגל מורים משובח, כולם אמנים פעילים בעצמם ברמה גבוה מאוד, וסטודנטים מקסימים. מבנה המסלול מעמיק ואיכותי, עם דגש משמעותי על הלימודים המעשיים בסדנאות השונות. מסלול הלימודים האינטנסיבי בבית הספר שלנו מעניק לבוגרים שלנו כלים שמוציאים אותם בסוף הלימודים מוכנים לעולם הגדול לאחר שהתנסו בצורה ישירה במגוון רחב של טכניקות ועשייה בתחומם.

אנחנו תופסים את הסטודנטים במכון לאמנויות כשותפי דרך וכקולגות העתידיים שלנו. הגישה הזו בעצם מאפשרת גישה בגובה העיניים. גודל בית הספר הוא קטן מאוד, כיתה ממוצעת היא סדר גודל של 12 תלמידים וזה מאפשר אווירה מאוד אינטימית ונינוחה.

הסדנאות פתוחות כל יום עד שעה מאוחרת,  והסטודנטים מבלים כאן את רוב זמנם, הבית השני שלהם ממש.

דבר נוסף שמייחד את המכון לאמנויות זה שהגישה הלימודית היא גישה שבוחנת את התלמיד ואת הישגיו ואת ההתפתחות האישית,  להכיל אותם בתוך קבוצה לומדת שמשתפת פעולה בינה לבין עצמה.

גודלו של בית הספר וקבוצות הלימוד מאפשר למידה איכותית ממורה שמעביר את הידע שלו בצורה ישירה ומעשית, חווייתית, התנסותית. קבוצת הלמידה הופכת למיני משפחה, העוסקת בעשייה ויצירה משותפת.

הסטודנטים לומדים לשתף פעולה ולהסתכל סביבם, והלמידה כדי הופכת להיות יותר אפקטיבית.

מה שהמקום הזה מקיים, זה איזושהי רוח שהייתה קיימת בעבר, וקצת הולכת ונעלמת מהעולם, של מרחב יצירה משותף, ולא רק חלוקה קלאסית של מורה תלמיד מורה תלמיד.

כשמגיעים אלינו מתעניינים בלימודים תנאי הכרחי ראשון הוא שיהיה להם איזה כשרון טבעי מסוים, אבל חשוב אף יותר שיהיה להם צורך בוער ליצור בתחומי האמנות השונים. פחות מעניינת הרמה המקצועית שלהם והניסיון שלהם בעבר, אבל שמעבר לכישרון בסיסי שאיתו אפשר לעבוד, שיבואו לפה אנשים שיבואו אנשים עם מוכנות לעבוד ותשוקה לאמנות ויצירה. מה שלומדים במכון לאמנויות מעבר לידע בקרמיקה, צורפות ואמנות זה 'איך לומדים ללמוד', וכיצד לשתף פעולה מבחינה יצירתית ואנושית.

המכון לאמנויות שם דגש נוסף על שותפות ותרומה קהילתית. יש בבית הספר מסלול הדרכת אמנות בקהילה. במסלול זה התלמידים גם מתנסים בפרויקטים מעשיים בשטח ומתנסים בעצמם בהדרכת אמנות בקהילה. אנחנו מציעים להם כל מיני פרויקטים אמנותיים במרחב, אך פתוחה להם האפשרות להציע פרויקטים משלהם. יש לנו סטודנטים שעוזרים בהוראת אמנות בבית ספר תיכון הר וגיא, עוזרים בבתי חוסים ובעלי מוגבלות שכלית מהאזור, יש לנו פרויקט  בקיבוץ עמיר "לב היצירה", ועוד.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה