לימודים | מערכת חשיפה לצפון | 25.12.2017

הידעת? החוג הרב תחומי

הידעת שבחוג הרב תחומי תוכל למצוא קורסי מגדר, פסיכולוגיה, היסטוריה, פילוסופיה ועוד? החלטנו לספר לכם על כמה קורסים מעניינים במיוחד בחוג! בקורס "פמיניזמיים מזרחיים" נושא המזרחנות
עוד בנושאים:

הידעת שבחוג הרב תחומי תוכל למצוא קורסי מגדר, פסיכולוגיה, היסטוריה, פילוסופיה ועוד?
החלטנו לספר לכם על כמה קורסים מעניינים במיוחד בחוג!

בקורס "פמיניזמיים מזרחיים" נושא המזרחנות נלמד ומדובר, מההיסטוריה ומחוויות הסטודנטים בחייהם עם הנושא. למשל, דובר על מזרחנות מסוף המאה ה-19 ועד ימנו. בזמן העלייה למדינה היה ניסיון של 'איחוד' התרבות, תוך שלעתים הזהות המזרחית היטשטשה. בנוסף, הסטודנטים שיתפו בכיתה- איך הם חוו את ההבדל בין מזרחי לאשכנזי במהלך חייהם. היו ששיתפו שהשונות או אף הגזענות תמיד הורגשה אצל שני הצדדים, היו ששיתפו שעד הלימוד הקורס של הנושא, לא חשו בו, ועוד. הפמיניזם גם כן נלמד ומדובר, ממאבקי הנשים בהיסטוריה לקבל זכות בחירה, לקבל השכלה, וכיום למשל, שכר שווה.

יש שיתפתו לחשוב שהקורס "פאריז עיר האורות" הוא קורס לתולדות פאריז ואתרי התיירות בה. אך הנושא בו מעמיק, הוא אותן 300 שנים- מאז אמצע המאה ה-17 ועד למחצית המאה העשרים, במהלכן היוותה העיר מרכז האמנות, האדריכלות והעיצוב של אירופה והעולם המערבי. אילו אמנים, סגנונות וזרמים פעלו בעיר האורות לאורך התקופה; מה היה בה, בעיר, שמיצב אותה כמוקד תשומת הלב של עולם התרבות המערבי; כיצד הפכה להיות מובילה ומכתיבה של טרנדים אמנותיים.
מי מכם שמע על "מוזיאון הלובר" בפריז?
הלובר הוא אחד המוזיאונים העתיקים והמפורסמים בעולם! המבנה היה בעבר ארמונו של מלך צרפת עד מעברו לארמון חדש בורסאי, ואז החל לשמש כמוזיאון לאמנות. המוזיאון הוא משכנן של יצירות אמנות מהמפורסמות והיפות בעולם, בינן המונה ליזההמדונה והילד עם אנה הקדושה, המדונה של הסלעים של לאונרדו דה וינצ'י, ועוד.

הקורס "מבוא לתולדות הנצרות" יכול להשמע משעמם.. אבל אתם מאמינים שהרבה מאזרחי ישראל לא יודעים מספיק על הדת הנוצרית? דת שמאמיניה עומדים על כ2.2 מיליארד איש, שהם כמעט שליש תושבי העולם?!

בקורס זה מדובר על התהליכים והאירועים המרכזיים בחיי הדת הנוצרית מצמיחתה בארץ ישראל ועד הרפורמציה הפרוטסטנטית. מושגי יסוד כמו: סקרמנטים, מרטירים ואוונגליזם נלמדים, וההבדלים בין נצרות אורתודוכסית, קתולית ופרוטסטנטית. חיי ישו נלמדים מתחילתם ועד סופם- ממש מתוך קריאה עצמאית בברית החדשה! נלמד אודות תנועות המינות, חשיבותו של מוסד האפיפיורות, על תקופות השחיתות, הביקורת ונסיונות התיקון בכנסיה, והשפעתה של הנצרות על תהליכים היסטוריים כלליים. כמובן שעם דגש לשינויים שחלו בנצרות בעקבות ההומניזם והמצאת הדפוס, תוך הבנת יחסיה המורכבים של הנצרות עם היהדות.

שרה סובל

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה