מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 04.06.2012

"הוא היה מלאך" – אסף ליברמן, ז"ל

מאז לווייתו של אסף ליברמן (25), בוגר המכללה שנהרג בתאונת-הדרכים בצומת מחניים, מנסים מאות קרובים ומכרים לעכל את האובדן | הצעיר שאהב משחק, מצא חיבור עם כל אדם וחלם להיות מטפל – איננו | אחותו, תלמידת החוג לפסיכולוגיה: "הוא הקדיש את חייו לעזרה לאחרים" | ידידתו עדיין מאושפזת.
עוד בנושאים:

לאחר שהובא למנוחות, המוני חברים ומכרים במכללה האקדמית תל-חי מנסים להתמודד עם לכתו של אסף ליברמן ז"ל.

בוקר יום שישי (11.05) אמור היה לפתוח מבחינת אסף וידידתו, אפרת ורדי (25) – שניהם בוגרי החוג לעבודה-סוציאליות, סוף-שבוע חיובי במיוחד.

מעט אחרי השעה 11:00 התייצבו השניים על אי-תנועה בצומת מחניים, כדי להשתתף בתחרות "אליפות הטרמפים", אך נהג רכב כבן 40 מקצרין, שככל הנראה נסע תחת השפעה משולבת של אלכוהול ותרופות, הגיח לפתע ופגע בהם בעוצמה.

מותו של אסף נקבע במקום ואפרת – נפצעה קשה ופונתה לבית-החולים. החברים, שנחשפו למראה הקשה, הורו מייד על הפסקת התחרות. "זה היה נוראי לראות. ההלם בחוג גדול", סיפר דורי כהן, סטודנט לעבודה סוציאלית, "כולם ציפו למשהו מיוחד וחווייתי ובשבריר של רגע האירוע הזה הפך לאסון".

לפני שנה השלים אסף, שהתגורר בכפר סאלד, את לימודיו לתואר ראשון במכללה האקדמית תל-חי. בשנה וחצי האחרונות הדריך ילדים בסיכון בחצור-הגלילית כמלווה רגשי, ובמקביל, העביר סדנאות נגד אלימות בבתי-ספר באזור.

הוא למד לימודי דרמה-תרפיה בתל-חי, ושקל לעבור למרכז כדי להמשיך את לימודיו בתחום.

חן, אחותו הצעירה וסטודנטית בשנה א' בחוג לפסיכולוגיה מספרת, כי יותר מכל חלם להיות מטפל. "אסף הקדיש את כל החיים שלו כדי לעזור לאחרים. הוא מלאך", אמרה חן, שהגיעה לתל-חי בעקבות אחיה. "היינו בלתי-מופרדים. הוא היה החבר הכי טוב שלי, הנפש התאומה שלי. תמיד יחד, הולכים לפסטיבלים ולמסיבות ביחד. כל מי שהכיר אותו חשב שהוא הבן-אדם הכי מדהים", אמרה, "הוא כתב המון ושיחק. אדם אומנותי ומלא בביטחון עצמי. זו זכות להיות קרוב אליו".

ביום ראשון (13.05) נטמן אסף בבית-העלמין בעירו, נס-ציונה, מותיר אחריו גם זוג הורים ושני אחים. באותה השעה, נמשך אשפוזה בבית-החולים רמב"ם של ידידתו, אפרת, שנפצעה בראשה – מצבה הוגדר יציב.

מבין הבאים לחלוק כבוד אחרון לאסף היה חברו עמית בן-דוד, סטודנט למדעי הסביבה במכללה, שהספיק לשוחח עם אסף בבוקר בו התרחש האסון. השניים נפגשו לראשונה, כששירתו יחד בצוות ביחידת החילוץ 669 – "בצבא קראו לו 'קרייזי', כי כל דבר הוא עשה עד הסוף. הוא תמיד אהב לעזור ולתת בלי גבולות. היה לו קשר מיוחד ונגיעה אישית, עם כל מי שהוא פגש, אפילו מישהו שהכיר רק עשר דקות". בשנה האחרונה נהג עמית לפגוש בחברו אסף גם בחצור-הגלילית, שם עבד לצידו. "עובר לי בראש שאגיע לשם מחר בבוקר ואראה אותו", אמר, "אני לא מצליח לחשוב אחרת". יהי זכרו ברוך.

 

אסף ליברמן 

2012-1985

"ואם אחד מאיתנו, הולך מעימנו, משהו מת בנו, משהו נשאר איתו". 

המכללה האקדמית תל-חי מקווה, כי משפחת ליברמן, לא תדע עוד צער. 

 

 

אנו מאחלים לאפרת ורדי, רפואה שלמה והחלמה מהירה.

 

מערכת 'חשיפה לצפון' מודה ללירון גבנדה ולמערכת "הולך בתל" על שיתוף הפעולה.

 

יש לכם דבר מה להוסיף? כתבו לנו Comment שנשמע.

 

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה