אירועים | מערכת חשיפה לצפון | 24.06.2015

במסגרת כנס "חדשנות בעולם המזון" שנערך במכללה האקדמית תל-חי הוצגה היוזמה האזורית בראשות אראל מרגלית להפיכת הגליל למרכז מחקר ופיתוח מזון בריאות

הכנס השני של "חדשנות בעולם המזון", שנערך במכללה האקדמית תל-חי, התמקד השנה ב"מזון מקדם בריאות" והוא פרי שיתוף פעולה של המכללה, המרכז לחדשנות בתחום המזון של ניו ג'רזי וח"כ אראל מרגלית. הכנס הוא המשך ישיר ליוזמה המהפכנית שמוביל ח"כ אראל מרגלית יחד עם אשכול גליל מזרחי, מכון המחקר מיגל והמכללה האקדמית תל-חי להפיכת הגליל למרכז מחקר ופיתוח בינלאומי בתחום מזון הבריאות.
עוד בנושאים:

תכניתו של אראל מרגלית  ״מדיקל פוד בגליל״ תהפוך את האזור כולו למרכז בינלאומי מוביל לחדשנות ולתעשייה בתחום מזון המרפא. מדובר בתחום שהולך וצובר תאוצה בעולם, ומשלב טכנולוגיה, היי טק, עם חקלאות, מחקר ביוטכנולוגיה ואקדמיה.

בכנס שנערך במכללה האקדמית תל- חי, בהשתתפות בכירי התעשייה וראשי הרשויות, הוצגו עבודות המחקר של מומחי המכללה האקדמית תל-חי וחוקרים ממכון המחקר מיג"ל. כמו כן, הוצגו מוצרי מזון חדשים ומקוריים שפיתחו הסטודנטים מהחוג למדעי המזון במכללה.

 בכנס, אותו יזם ד"ר אופיר בנימין מהחוג למדעי המזון במכללה האקדמית תל-חי,  לקחו חלק בכירי תעשיית המזון בארץ: טכנולוגים ראשיים, סמנכ"לי פיתוח, וכו' של החברות יוניליבר, שטראוס, תנובה, טבעול, פריגת אשר התפעלו מהפיתוחים החדשים וגילו עניין רב ביוזמה של אראל.

 לדברי ד"ר אופיר בנימין: "אורח הכבוד שלנו בכנס היה לו קופרהאוס (Lou Cooperhouse ) מנכ"ל המכון למחקר וחדשנות בתחום המזון בניו- גרזי, הנחשב לאחד המכונים המתקדמים בעולם בתחום זה  (המכון נקרא:  Food Research Innovation center ).  לו, הוא יהודי ציוני , שמאוד רוצה לחבר את הקשר בין התעשייה בארה"ב ובניו-ג'רזי בפרט, לתעשיית המזון בישראל ומעוניין לחזק את הקשר לישראל ולנסות ליצור פה מיזם חדשנות במזון בדומה לקיים בניו-ג'רזי".

 אראל מרגלית, העומד בראש התוכנית האזורית : "זו מהפכה של ממש, והחקלאות בצפון משנה פניה. לפי ניתוח השוק והתפתחות התחום אנו צופים פיתוח של עשרות אלפי מקומות העבודה שיאפשרו לסטודנטים ולחוקרים, להישאר ולהשתקע בצפון ולהגשים את חייהם פה. אנו מתכוונים להקים חממה טכנולוגית בקריית שמונה , דבר שיעצים את העיר ויהפוך אותה ל"עיר מחוז".

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה