מה חדש? | מערכת חשיפה לצפון | 21.02.2016

בכירי טכנולוגי המזון של חברת תנובה בדרך לצפון

בכירי טכנולוגי המזון של חברת תנובה הגיעו לביקור במכללה האקדמית תל-חי. עוד צעד קטן להפוך את הצפון למוביל בתעשייה, בפיתוח ובמחקר בארץ ובעולם.

בכירי טכנולוגי המזון של חברת תנובה הגיעו לאחרונה לביקור במכללה האקדמית תל-חי. הקבוצה כללה את הטכנולוגים הראשיים של מחלבות תנובה ברחובות, תל-יוסף, הרדוף וטנא נגה. בנוסף אליהם השתתפו בביקור מנהלי פרויקטים הנדסיים בתשלובת החלב.

 הביקור בתל-חי כלל הרצאות אקדמיות  שניתנו ע"י חברי סגל החוג למדעי המזון, ביניהם: ד"ר מאיר שליסל שהרצה על נושא היין ומחקריו, ד"ר אופיר בנימין שהרצה על נושא החישה והלשון האלקטרונית ופרופ' סגולה מוצפי, ראשת החוג למדעי המזון, שנתנה סקירה על הנעשה בחוג. כמו כן,  שמעו הטכנולוגים על עתידו של הגליל עם הקמת מכון המזון החדשני, בשיתוף אוניברסיטת רטגרס האמריקאית.

 בהמשך ביקרו  הטכנולוגים של תנובה בשיעור של סטודנטים בשנה ג' בחוג למדעי המזון. הם סיפרו לסטודנטים על עבודתם בתשלובת החלב וענו על  שאלות הקשורות לתחום החלב. לאחר מכן, נערך סיור במכללה, הוצגו בפניהם המכשירים המתקדמים, המשמשים את מעבדות המזון הכוללים את מעבדות החלב, היין, ומעבדות המחקר.  לבסוף קנחו האורחים בארוחת צהריים עשירה.

לדברי ד"ר אופיר בנימין: "הביקור היה מוצלח מאוד וההתרשמות של הטכנולוגים הייתה חיובית וטובה.  הם הביעו רצונם לשלב, כבר בזמן הקרוב, סטודנטים מהחוג למדעי המזון  במגוון עבודות  במחלבות השונות של תנובה. בנוסף הביעו רצון לחזק את הקשר עם האקדמיה ואת התמיכה שלהם למיזם של הקמת מכון מזון בעתיד בתל-חי".

כי מתל-חי תצא הבשורה. ויש לנו הזדמנות פז להפוך את הצפון הירוק למקום מושבם של בכירי התעשייה.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה