אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 03.01.2017

בוגרי תל חי! עומר פכטר בוגר החוג ללימודי מזרח אסיה

קוראים לי עומר פכטר, אני בן 29 מקיבוץ כפר עזה. סיימתי לימודי מזרח אסיה וכלכלה בשנת הלימודים האחרונה. הגעתי לתל חי בעיקר בעקבות הבת זוג שלי שרצתה "להמשיך את הטיול במזרח" ולעבור
עוד בנושאים:

קוראים לי עומר פכטר, אני בן 29 מקיבוץ כפר עזה.
סיימתי לימודי מזרח אסיה וכלכלה בשנת הלימודים האחרונה.
הגעתי לתל חי בעיקר בעקבות הבת זוג שלי שרצתה "להמשיך את הטיול במזרח" ולעבור לתל חי כדי ללמוד. אני בהתחלה קצת חששתי אבל כאשר הגענו להתרשם מהאיזור, מייד השתכנעתי . גרנו שלוש שנים בבית הילל ונהננו מכל רגע.

תחילה לא רציתי להירשם ללימודי מזרח אסיה, אבל חשבתי שהשפה הסינית יכולה להוות בשבילי אתגר מעניין ולכן נרשמתי בסופו של דבר. כבר בתחילת הלימודים הבנתי שהשפה הסינית מעניינת אותי מאוד ועשיתי מאמצים רבים כדי לשפר את הרמה שלי, לעיתים גם מעבר למה שהתבקשנו לעשות בכיתה.

לאחר סיום לימודי אני יכול להגיד שהפקטור האקדמי הטוב ביותר בחוג למזרח אסיה, הוא היחס האישי לסטודנטים. בכל בעיה לימודית או כל בעיה אחרת, הרגשתי בנוח לפנות למרצים ולראש החוג. זה נכון שהחוג עוד צעיר ולכן יש עוד מספר נושאים שדורשים שיפור, אך ישנה אוזן קשבת שתביא את החוג למקומות טובים יותר. בכל מקרה, הסטודנט הוא האחראי העיקרי לידע עימו הוא מסיים את לימודיו. אם הוא ישאל ויקשיב, הוא יקבל תשובות וילמד.

בשיחות שלי עם סטודנטים אשר מתלבטים בלימודי מזרח אסיה בין המוסדות האקדמאיים השונים אני אומר כך: כל סטודנט שיסיים לימודי מזרח אסיה בכל מוסד מוסד אקדמאי יהיה מוכרח לשפר את הסינית שלו בכדי להיכנס למעגל העבודה בתחום הזה, ולכן הוא יצטרך לעבור לסין.
היום אני מסיים סמסטר ראשון ללימודי השפה הסינית בצ'נגדו, סין ומתכוון להמשיך לסמסטר נוסף.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה