אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 03.09.2017

בוגרי תל חי! הכירו את יונתן מאיירס בוגר החוג לביוטכנולוגיה מסלול חקלאות

שמי יונתן מאיירס, בן 32, בן קיבוץ מעגן מיכאל. בשנת 2014 השלמתי תואר ראשון במכללת תל-חי, בהתמחות חקלאות במסגרת החוג לביוטכנולוגיה, וכיום נמצא בעיצומו של תואר בווטרינריה. ללימודים במכללה
עוד בנושאים:

שמי יונתן מאיירס, בן 32, בן קיבוץ מעגן מיכאל.
בשנת 2014 השלמתי תואר ראשון במכללת תל-חי, בהתמחות חקלאות במסגרת החוג לביוטכנולוגיה, וכיום נמצא בעיצומו של תואר בווטרינריה.
ללימודים במכללה הגעתי בעיקר בעקבות המיקום הגיאוגרפי יוצא הדופן שלה, אולם עם הגעתי ללימודים לא דמיינתי כלל את גודל החוויה המצפה לי בשלוש השנים הבאות, כאשר הנוף המדהים הנשקף בכל יום מחלון הכיתה היה קצה קצהו של הקרחון בלבד:

ראשית- מרצים נהדרים, שהינם חוקרים מובילים בתחומם ובעלי שיעור קומה, אך במקביל שמחים להעניק וללמד את יסודות הידע, באווירה חיובית ובסבלנות רבה, ובעיקר- עם יחס חם ואנושי, וב-"גובה העיניים".

הרמה הלימודית בחוג הינה גבוהה ביותר, כאשר היא מכסה מגוון רחב מאוד של אבני יסוד שונות המרכיבות את בסיס התחום הרחב כל כך של עולם המדעים, ובפרט הביוטכנולוגיה ובתוכה החקלאות.

את הבסיס התיאורטי הנרחב מלווים גם סיורים בשטח, המעניקים פנים לכלל המושגים הנלמדים ומסייעים להטמיע ולהבין את החומר הנלמד כפי שהוא מופיע בפרקטיקה.

לאחר מעבר בין מספר מוסדות לימוד נוספים לאחר השלמת התואר במכללה, אני יכול לומר בביטחון ובלב שלם שרמת הלימוד בחוג אינה נופלת כלל מזו הנרכשת בכל מוסד אקדמאי אחר, וכי בלימודי ההמשך מעולם לא נחשפתי לנושא, שם או עיקרון הקשור לתחום הנלמד שטרם שמעתי עליו במסגרת לימודי התואר הראשון!

נושא זה חשוב מאוד ונוגע מאוד לליבי, היות שרבים מאתנו חוו במהלך התואר תחושה של חוסר ביטחון לגבי מקומנו בעולם האקדמאי ויכולתנו להמשיך ולהתקדם בו, ולכן חשוב לי לומר- זה לא כך!! מי שישקיע ויקבל את כל אשר לימודי החוג מציעים לו, לא תישאר דלת בעולם האקדמאי החסומה בפניו.

כתוספת יוקר לכל זאת, רמת המבנים וחווית הלימוד במכללה הינה גבוהה ביותר, וטובה לאין שיעור מכל מוסד אחר אליו נחשפתי עד כה – אולמות הרצאה וכיתות מרווחות וחדשות, שולחנות וכיסאות נוחים, שקעים זמינים, דשא ומקומות ישיבה חיצוניים רבים, ועוד ועוד… ולמי שחושב שכל אלו הנם כמובן מאליו במוסד אקדמאי- אינכם מעלים בדעתכם עד כמה אתם טועים!

לבסוף, אסכם ואומר ששלוש השנים בחוג לביוטכנולוגיה, ופרט בהתמחות החקלאות, היו מהטובות והמשמעותיות בחיי, והן ולא פחות מאשר סללו את המשך דרכי. הלימודים העניקו לי שפה חדשה שמשרתת אותי כיום בכל רגע ורגע, ועיצבו את הבסיס האיתן של הבנה וידע ממנו המשכתי לצמוח ולא פחות חשוב מכך – את הביטחון באותו הבסיס, ובעצמי.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה