אנשים | מערכת חשיפה לצפון | 25.01.2016

אהבה ללא פחד

האלה כנען גרה עם משפחתה במג'ד אל כרום. יסמין להב גרה בקריית שמונה. האחת עוטה חיג'ב השנייה לא. האחת דוברת ערבית, השנייה לא. בין האלה ויסמין יש הרבה הבדלים. אבל כל ההבדלים שבעולם לא יוכלו להפריד ביניהן. קרדיט: הולך בתל

האלה כנעאן, שנה ג' במכללה האקדמית תל חי במסלול דו חוגי לשירותי אנוש וחינוך.

במקור גרה האלה עם משפחתה במג'ד אל כרום וכיום מתגוררת במעונות. האלה מלמדת יהודים ערבית ופקידה ראשית במשרד התיירות במג'ד אל כרום. היא דתיה, מוסלמית מאמינה ואמונתה האישית חשובה לה. האלה מגיעה מבית משכיל וליברלי לאבא שהוא איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, פעיל חברתי ושוחר שלום שהיה ראש מועצת הכפר, ולאמא מאמינה, חמה ואוהבת. האלה היא הבת השישית מבין שבעה אחים, רובם בעלי השכלה גבוהה.

האלה פעילה מאוד בכל הנוגע לשיח בין הערבים ויהודים. זו השנה השנייה שהיא עושה עבודה מעשית במרכז לשלום ודמוקרטיה. היא גם  פעילה בקבוצת "אחוואט- אחיות"- קבוצת סטודנטיות ערביות ויהודיות המקיימות מעגלי שיח משותפים ובוגרת הקורס השנתי "דיאלוג ערבי- יהודי- מחקר פעולה" ועוד.

יסמין להב. בוגרת תואר ראשון בחינוך במכללה האקדמית תל חי והיום סטודנטית שנה ראשונה לתואר שני בחינוך במסלול הסמכה בניהול.

נולדה וגדלה במושב אמירים שבגליל ובארבעת השנים האחרונות מתגוררת בקריית שמונה. יסמין עסוקה ופעילה במסגרות שונות. היא מתרגלת במכינה האקדמית של המכללה לסטודנטים בני 30+, עוזרת הוראה של הגב' תופאחה סאבא ובמסגרת התפקיד היא מסייעת לסטודנטים ערבים להתבטא בשפה העברית. בנוסף, יסמין פעילה בפרויקט של  ארגון ג'וינט ישראל שהוא ארגון א- פוליטי הנותן שירותים חברתיים במסגרת המרחב לחיים עצמאיים למען ילדים ונוער בסיכון, זקנים, עולים, אנשים עם מוגבלות ובלתי מועסקים. במסגרת פעילותה, היא חברה בקבוצת התיאטרון "מותק של תיאטרון" המשלבת סטודנטים של לימודי שדה וחברים מהמרחב לחיים עצמאיים. בנוסף, יסמין מרכזת חונכויות וחונכת בעצמה ב"מרכז לשלום ודמוקרטיה".

יסמין בת בכורה לאבא שבמשך כל הילדות שלה ועד היום היה ועודנו מאמן סייף בנשמתו. אמה רבת פעלים, בעלת שני תארים (תאטרון ופסיכולוגיה) ובעברה גם הייתה מרצה במכללה האקדמית תל חי. ליסמין אח אחד, הקטן ממנה בשנתיים והשנה מסיים תואר ראשון בחוג למיסטיקה ורוחניות במכללה האקדמית צפת. יסמין יהודיה ומאמינה בדרכה בכוח עליון שברא את העולם אך מציינת כי היא מתנגדת להגדרות מעצם הגבלתן את תפיסת החיים.

על החברות האמיצה שנרקמה בין השתיים תוך כדי מפגשי החונכות תוכלו לקרוא בכתבה המלאה בעיתון הולך בתל.

צפו לו בקרוב בקמפוסים.

מערכת חשיפה לצפון

מערכת חשיפה לצפון

בלוג 'חשיפה לצפון' כאן כדי לעדכן אתכם בכל הידיעות, האירועים וההתרחשויות במכללה האקדמית תל-חי וסביבתה. העיקר שלא תאבדו את הצפון.

תגובות בבלוג חשיפה לצפון

הוסף תגובה בבלוג חשיפה לצפון

יש לרשום שם מלא

יש לרשום כתובת אימייל תקינה

יש לרשום תגובה